Archicad Yaz Okulu 2024 – İzmir

Değerli öğrenci arkadaşım,

Öncelikle Archicad Yaz Okulu‘na gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim.

Yalnızca Türkiye’deki üniversitelerin mimarlık bölümü 2, 3 ve 4’ncü sınıf lisans öğrencileri (ve 2024 yılı yeni mezunlar) için düzenlediğim Archicad Yaz Okulu‘ndan sizleri de aramızda görmek isterim.

Hakkımda bilgi almak isterseniz buraya, eğitimlerime daha önceden katılmış kişilerin görüşlerini okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz…

Hızlıca özetlemem gerekirse…

Yoğunlaştırılmış bir Archicad eğitimi olan Archicad Yaz Okulu toplamda 18 saatlik bir içerik sunar ve 3 tam gün sürer. Bu sene Temmuz ve Ağustos ayında 12-16 kişilik 9 ayrı ekip olarak (yani 9 farklı dönemde/haftada) düzenlenecek olup eğitim günlerimiz Salı, Çarşamba ve Perşembe, çalışma saatlerimiz ise 09:30 – 12: 30 ve 14:00 – 17:00‘dir, yani günde 6 saattir

Hemen yerinizi ayırtabilirsiniz…

Eğer siz de Archicad Yaz Okulu 2024‘e katılmak
ve bir an önce yerinizi ayırtmak isterseniz
aşağıdaki butonu takip ediniz…

Detaylara gelecek olursak…

İzmir’deki en seçkin “coworking” mekanlarından biri olan Originn işbirliği ve evsahipliğinde düzenlenen “Archicad Yaz Okulu 2024 – İzmir”in 18 saatlik yoğun eğitim programındaki ana başlıklar ve hedefler şu şekildedir:

 • Dönem başından sonuna kadar olan tüm tasarım ve sunum süreçlerinizdeki adımları yalnıca Archicad üzerinden nasıl tamamlayacağınızı uygulamalı olarak öğreneceksiniz.
 • Arazinizi 3D modelleyin, diagramlarınızı oluşturun, tasarım fikrinize kolay araçlarla çok daha hızlı ulaşın.
 • 3 boyutlu düşünme yeteneklerinizi geliştirecek tüm araçlara hakim olun, böylelikle mekan tasarımlarınızdaki tutarlılığı hissedeceksiniz.
 • Akıllı parametrik objelerle ve etkileşimli plan-kesit-cephe sistemiyle sunum gücünüzü hiç olmadığı kadar artırın, tek bir uygulama ile neler yapabileceğinize ve ne zaman kazanacağınıza inanamayacaksınız.
 • Her ölçekte etkili ve okunur çizimler oluşturun; plan, kesit ve cepheleriniz teknik çizim adına hiç olmadığı kadar hatasız, güçlü ve algılanabilir olacaktır.
 • Artık “çizim” yapmayın, gerçek yapı elemanlarıyla tasarımınızı “modelleyin” ve mükemmel projeksiyonlarla tasarımlarınızı en doğru ve etkili şekilde sunun.
 • Her mimarlık öğrencisi bir “patlatılmış aksonometri” yapmak ister, birlikte yapacağız; diagramlardan tutun da her tür perspektif ve aksonometrik (renkli, siyah&beyaz, skeç vb.) sunumları otomatik gerçekleştirmeye hazır olun.
 • Sistem kesiti çizmek ne kadar sıkıcıdır öyle değil mi? Archicad ile hiç de öyle değil! 🙂 Hatta 3D’si bile gayet kolay üretilir ve eğlenceli… hepsini konuşuyoruz… 😉
 • Mimari maketlerinizi kestirmek için en verimli dijital dosya üretim yöntemleri öğrenin; maket önemli, makette iyi malzeme daha da önemli.
 • Pafta hazırlamak için başka yazılımlara kaçmanıza gerek yok, aynı uygulama içerisinde tüm revizelerinizi tamamlayın, paftanız otomatik güncellensin.
 • İstediğiniz boyutta kağıtlarda, ölçek hatasız çıktılarınızı tek tık ile hazırlayın, jüri baskılarınızın için başka yazılımlarla uğraşmayın.

Ne zaman çalışacağız?

Öğrencilerim aşağıda listelenen dönemlerden herhangi birini seçerek yaz okuluna katılabiliyorlar:

1. Dönem: 2 – 3 – 4 Temmuz 2024
2. Dönem: 9 – 10 – 11 Temmuz 2024
3. Dönem: 16 – 17 – 18 Temmuz 2024
4. Dönem: 23 – 24 – 25 Temmuz 2024
5. Dönem: 30 – 31 Temmuz ve 1 Ağustos
6. Dönem: 6 – 7 – 8 Ağustos 2024
7. Dönem: 13 – 14 – 15 Ağustos 2024
8. Dönem: 20 – 21 – 22 Ağustos 2024
9. Dönem: 27 – 28 – 29 Ağustos 2024

Nasıl çalışacağız?

 • Archicad’in son sürümü olan 27’nin Türkçesi üzerinden çalışacağız, tüm aktif öğrencilerim öğrencilikleri boyunca myarchicad.com üzerinden birer eğitim lisansı zaten ücretsiz edinebiliyorlar
 • Archicad’i yükleyip çalıştırabilecek optimum seviyede bir laptop’larınız ile derslere katılabiliyorsunuz.
 • En az 12, en fazla 16 kişilik ekipler oluşturuyoruz, ekiplere katılacak öğrencilerim kendilerine sunulan farklı dönemlerden uygun olanı seçiyorlar ve önkayıtlarını gerçekleştiriyorlar.
 • Verimliliği artırmak adına derslerimizde ekranımdan video kayıtlar alıyor ve eğitim sonunda paylaşıyorum, böylelikle öğrencilerim ders esnasında not tutmak gibi zahmetli bir işe girmiyor, eğitimi 3 ay süre ile arzu ettikleri kadar kayıtlardan tekrar etme şansına sahip oluyorlar…

Nerede çalışacağız?

İzmir’deki sevilen “coworking” alanı ve firması olan Originn‘in sağladığı pek keyifli ve bize özel ayarlanmış geniş toplantı salonlarımızda çalışıyoruz, adresine Google Maps’ten ulaşabilirsiniz. (İzmir metrosunun Sanayi durağına çok yakın, çevresinde de araçla gelecekler için epey fazla park yeri mevcut, krokisi burada…)

Neler kazanacaksınız?

 • Mimarlık sektöründeki yazılımlar arasında bir “amiral gemisi” olan Archicad’e hakim olacak ve mezuniyetiniz sonrasında da etkin projeler üretebilecek seviyeye geleceksiniz.
 • Hem ekip içerisinde diğer öğrencilerle, hem de Originn‘den hizmet almakta olan diğer profesyonellerle tanışarak güzel bir network kurma imkanı elde edeceksiniz.
 • Yetkili Archicad Eğitim Merkezi İKİKALEM Mimarlık olarak sürekli düzenlemekte olduğum “başlangıçtan ileri seviyeye”, sertifikalı, 60+ saatlik çok kapsamlı bir online eğitim olan Online Archicad Dersleri‘nin 6 ay boyunca tüm sınıflarına %50 indirimle katılabileceksiniz.
 • Eğitimin bitiminden sonra da benimle sürekli iletişimde kalacak, eğitimle ilgili sorularınızı aktarabileceğiniz kapalı ve sizlere özel bir Facebook ve Whatsapp grubuna dahil edilecek, diğer yaz okulu öğrencilerimle de yardımlaşabileceksiniz.
 • Adınıza düzenlenmiş ve Archicad Türkiye distribütörümüzden onaylı Katılım Sertifikası elde edeceksiniz.

Katılım Şartları ve Ücretlendirme

Archicad Yaz Okulu‘na katılabilmeniz için Türkiye’deki mimarlık fakültelerinin mimarlık bölümlerinde 2, 3 veya 4’ncü sınıf lisans öğrencisi (veya 2024 yılında mezun olmuş) olmanız gerekmektedir, e-devletten bir öğrenci belgesi ibraz etmeniz yeterli olacaktır.

Archicad Yaz Okulu 2024 katılım ücreti 2.400 TL‘dir.

Bu ücretin 1/3’lük kısmı olan 800 TL‘lik kısmı önkayıt ücreti olarak (havale/eft üzerinden) tahsil edilir ve eğitime katılmanız için yeterlidir. Kalan 2/3’lük kısmı olan 1.600 TL ise son ders bitimi itibariyle 2 ay içerisinde size uygun herhangi bir tarihte (kredi kartına vade farksız 3 taksit imkanıyla) ödenecektir.

Şimdi yerinizi ayırtabilirsiniz…

Eğer siz de Archicad Yaz Okulu 2024‘e katılmak
ve bir an önce yerinizi ayırtmak isterseniz
aşağıdaki butonu takip ediniz…

Sorularınız mı var?

Lütfen web sayfamdaki chat kısmından veya direkt olarak bir İletişim formu üzerinden bana geç kalmadan ulaşın…

Esenlikler dilerim.

Ender AYDIN

Ender Aydın

Ender Aydın

Derste olmadığım sürece hızlı geri dönüş yaparım :)

I will be back soon

Ender Aydın
Selamlar... 👋
Sizinle iletişimde kalmak isterim, bana aşağıdaki sosyal medya veya iletişim kanallarımdan her zaman ulaşabilirsiniz...
Aktif iletişim kanallarım:
chat Hızlı İletişim