Online ARCHICAD Dersleri

s

Unutmayın!

Yeni sınıf başlama tarihi: 17 Ekim 2023

Eğitim Hakkında

Çevrimiçi olarak verilen ARCHICAD Dersleri, ARCHICAD Yetkili Eğitim Merkezi – İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenmekte olup, “başlangıçtan ileri seviyeye” bir içeriğe sahiptir.

Eğitimin Amacı

  • Türkiye’de ve tüm dünyada ARCHICAD öğrenmek isteyen kişilere en etkili ve geçerli çalışma yöntemlerini aktarmak,
  • Yalnızca ARCHICAD kullanarak tüm mimari uygulama projelerini ve dokümantasyonlarını hazırlayabilmelerini sağlamak,
  • Her seviyeden katılımcının ARCHICAD seviyelerini en iyi noktaya yükseltirken onlara Uzaktan Eğitim yöntemleriyle sürekli destek vermek ve onları BIM dünyasına hazırlamak.

Kazanımlar

Sertifika:

Tüm katılımcılara online derslerin bitiminde Katılım Sertifikası verilmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık:

Danışmanlık Hizmeti kapsamındaki tüm hizmetlerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Ücretsiz Video Eğitim Seti (e-kitap):

12 saatlik ve toplamda 104 derslik ARCHICAD Türkçe eğitim video kayıtlarını içeren kişiye özel e-kitabına bir yıl boyunca ücretsiz erişim sağlayabileceklerdir.

Eğitmen

Tüm ARCHICAD dersleri Mimar Ender AYDIN tarafından düzenlenmektedir.

Ders Programı

Uygulamalı “mimari modelleme ve dokümantasyon” ana hedefli programını buradan inceleyebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi

Bu arada tüm etkinliklerimizi paylaştığımız detaylı bir Eğitim Takvimi mevcut, düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

Katılım Şartları

Eğitimlerimize katılımla ilgili tüm şartları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bilgilendirme

Online ARCHICAD Eğitimleri hakkında hızlıca bilgi alın, erken kayıt indirimlerinden yararlanın!

Ders Programı

Online ARCHICAD Eğitimleri’nin kapsamlı ders programı burada!

Etkinlik Takvimi

İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenen hiçbir eğitimi, semineri ve etkinliği kaçırmayın!

Kurs Seviyesi

Eğitim kapsamındaki içerikler “başlangıçtan ileri seviyeye” olacak şekilde kurgulanmıştır.

Kurs Süresi

17 dersten oluşan kurs toplam 51 saatlik bir eğitim içermektedir, her oturum 3 saat sürmektedir.

Gün ve Saatleri

Derslerimiz Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 20:00 – 23:00 arasında gerçekleşmektedir.

Eğitimlere katılanlar neler dediler?

İkikalem yetkili eğitim merkezinden aldım. Ender Hocam'ın hem ders anlatış tekniği hem uygulamalı örnekler ile pekiştirmesi gerçekten çok önemliydi. Archicad'in sadece 2 boyut ya da 3 boyut çizim tasarım programı olmadığını Ender Hocam sayesinde öğrendim. Malzeme belirleme ve buna bağlı detay oluşturma, bu detaylara bağlı metraj ve fiyat çizelgeleri oluşturma olanağı sağlamakta. Bu verileri BIM ile doğru bir şekilde gerektiğinde hızlı geri dönüş ile doğru çözümlere ulaştıran bir program. Biz mimarların mimari proje ya da uygulama sırasında, projelerimize dahil diğer disiplindeki mühendis arkadaşlar ile yuvarlak masa toplantı organizasyonunu sanal ortamda olanak sağlamakta. Bu bize daha hızlı, daha doğru çözümlere ulaşmamıza yardımcı olmaktadır. Bunları öğreten İkikalem eğitim kurumu sahibi Mimar Ender Aydın Hocam'a saygılarımı iletiyorum.

Ahmet E. Güner
Mimar

Uzun zamandan beri Archicad'e ilgim olmasına rağmen sürekli geciktirdim eğitimi. Pişman oldum, keşke önceden de bu eğitimlere katılsaydım diyorum. Hocamız her detaya giriyor her işlemi farklı yollarla anlatmaya çalışıyor. Archicad'de takıldığım ne varsa onun aslında bir çözümü varmış da ben bilmiyormuşum... Türkiye'de mimarlık eğitimine bu kadar değer veren, gönülden katkı sağlayan Ender Aydın hocamıza teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Feyzi Kum
Mimar

Archicad programının gücünü biliyordum ama kullanamıyorum. Bu yüzden çok araştırmalar yaptım ve bazı uygun ücretli eğitimler aldım ve hiçbiri benim isteklerimi karşılayamadı, bir şeyler hep eksikti, soru sorduğumda istediğim cevapları alamıyordum. Ender hocanın eğitim ücreti ilk başta pahalı gelmesinden dolayı tedirgindim, hep bu programa ihtiyacım olduğu için eğitimine katıldım, Ender hocanın bilgisi, birikimi ve diksiyonu çok iyi, kurs benim açımdan oldukça faydalı geçti, arkadaşların ücret konusunda kafalarında soru işareti olmaması gerektiğini bildiririm. Archicad öğrenmek isteyen kişilere kesinlikle tavsiye ederim.

Ferdi Ay
Mimar
Ender hocanın ARCHICAD kursları hakkında çok fazla iyi şey duymuştum, deneyimlemek 2 haftalığına da olsa İzmir Mimarlar Odası aracılığıyla oldu. Programın önceki sürümlerini kullanıyor olduğumdan kurs benim için çok daha verimli geçti. Ayrıca bu 2 haftalık kısa süreçte hocamızın ARCHICAD 22’yi neredeyse başından sonuna, akıllarda soru işareti bırakmaksızın ve kesinlikle sıkmayarak anlattığını görmek, arkadaşlarımdan duyduklarımı doğrular nitelikteydi. Emeğiniz ve müthiş enerjiniz için çok teşekkürler Ender hocam.
Ali Buğa
Mimar

Vermiş olduğunuz Arhicad 24 eğitiminde, hiçbir dersi kaçırmadan severek katıldım. Ender hocamız hiçbir ayrıntıyı atlamadan, ders boyunca enerjisini kaybetmeden tüm bilgileri vererek bizi derste hep pozitif enerjisi ve mükemmel anlatımıyla dersimizi izlememizi sağladı. Ender hocamıza vermiş olduğu eğitim ve katkıları için teşekkur ediyorum.

Muhteşem Tir
Mimar

Sıkça Sorular Sorular

ARCHICAD'in hangi sürümü üzerinden çalışacağız?

Eğitimlerde güncel sürüm olan ARCHICAD 26 Türkçe kullanıyor olacaksınız.

Kurs sonunda sertifika alabiliyor muyuz?

Yetkili Archicad Eğitim Merkezi olduğumuz için evet, tabi ki eğitim sonunda sizlere Katılım Sertifikası veriyoruz.

ARCHICAD'i bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Kayıt işlemleriniz tamamlandığında yazılımı yüklemeniz için gerekli yönergeleri size ulaştıracağız, ilk ders itibariyle de üç ay süre ile geçerli Eğitim Lisansı’nı paylaşacağız.

ARCHICAD'e yeni başlıyorum, bu eğitim bana uygun mudur?

Tabi ki. Tüm Online Archicad Dersleri içeriğimiz “başlangıçtan ileri seviyeye” kurgulanmıştır, dolayısıyla her seviyede kullanıcı bu eğitimlere katılabilir. Özellikle yeni başlayan katılımcılar için “Archicad ile Mimari Modelleme” isimli Türkçe eğitim setimize ücretsiz erişim sağlıyoruz.

Bilgisayarımdaki yüklü ARCHICAD ile derslere katılabilir miyim?

Derste yapacağımız paylaşım dosyalarının sürümü ARCHICAD 26 Türkçe üzerine olacağından sizin de aynı sürümde eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

Katılamadığım dersler olursa?

Hiç sorun değil, derslerin video kayıtlarından telafi edebilir, derslerin tekrarlarını izleyebilirsiniz.