Online ARCHICAD Dersleri

s

Unutmayın!

Bir sonraki sınıf: 11 Mayıs 2021 tarihinde!

Eğitim Hakkında

Çevrimiçi olarak düzenlenen ARCHICAD Dersleri, ARCHICAD Yetkili Eğitim Merkezi – İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenmekte olup, “başlangıçtan ileri seviyeye” bir içeriğe sahiptir.

Eğitimin Amacı

  • Türkiye’de ve tüm dünyada ARCHICAD öğrenmek isteyen kişilere en etkili ve geçerli çalışma yöntemlerini aktarmak,
  • Yalnızca ARCHICAD kullanarak tüm mimari uygulama projelerini ve dokümantasyonlarını hazırlayabilmelerini sağlamak,
  • Her seviyeden katılımcının ARCHICAD seviyelerini en iyi noktaya yükseltirken onlara Uzaktan Eğitim yöntemleriyle sürekli destek vermek ve onları BIM dünyasına hazırlamak.

Kazanımlar

Sertifika:

Tüm katılımcılara online derslerin bitiminde Katılım Sertifikası verilmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık:

Danışmanlık Hizmeti kapsamındaki tüm hizmetlerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Ücretsiz Video Eğitim Seti (e-kitap):

12 saatlik ve toplamda 104 derslik ARCHICAD Türkçe eğitim video kayıtlarını içeren kişiye özel e-kitabına bir yıl boyunca ücretsiz erişim sağlayabileceklerdir.

Eğitmen

Tüm ARCHICAD dersleri Mimar Ender AYDIN tarafından düzenlenmektedir.

Ders Programı

Uygulamalı “mimari modelleme ve dokümantasyon” ana hedefli programını buradan inceleyebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi

Bu arada tüm etkinliklerimizi paylaştığımız detaylı bir Eğitim Takvimi mevcut, düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

Katılım Şartları

Eğitimlerimize katılımla ilgili tüm şartları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Ders Programı

Online ARCHICAD Eğitimleri’nin kapsamlı ders programı burada!

Etkinlik Takvimi

İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenen hiçbir eğitimi, semineri ve etkinliği kaçırmayın!

Kurs Seviyesi

Eğitim kapsamındaki içerikler “başlangıçtan ileri seviyeye” olacak şekilde kurgulanmıştır.

Kurs Süresi

16 dersten oluşan kurs toplam 48 saatlik bir eğitim içermektedir, her oturum 3 saat sürmektedir.

Gün ve Saatleri

Derslerimiz Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 20:00 – 23:00 arasında gerçekleşmektedir.

Eğitimlere katılanlar neler dediler?

Ender Hocama öncelikle teşekkür ediyorum. İzmir Mimarlar Odası bünyesinde ücretsiz kurs açarak, meslektaşlarına olan desteği ve bu desteğindeki samimiyeti için… Sadece dört derste harikalar yarattı, bizleri Archicad hakkında bilgilendirdi. Akıcı konuşması ve esprili anlatımıyla sıkmadan, yormadan bizleri birer Archicad neferi yaptılar. Sürekli duyduğumuz BIM’in ne olduğunu, ne olmadığını, ne kadar yararlı ve işi kolaylaştıran bir sistem olduğunu gösterdi. Teşekkürler Hocam. 🙂
Alper Demirsoy
Mimar

ARCHICAD’le ilk olarak Ender Hoca sayesinde Yaşar Üniversitesi’nde ders verdiği süreçte 2. sınıfta iken tanışmıştım ve çok memnun kalmıştım. ARCHICAD, öğrencilik eğitimim süresince tasarım projelerimde kullandığım bir program oldu. Mezuniyet projeme katkıda bulunması ve seviyemi ilerletmek amacıyla son sınıf öğrencisiyken katıldığım bu kurs ile aslında bildiğimi sandığım programın birçok şeyini bilmediğimi, eksiklerimin olduğunu farkettim. Projelerimde beni hızlandıracak ipuçlarını, kısayollarını öğrendim. İyi ki katılmışım dediğim çok verimli ve keyifli bir kurs oldu. Herkese tavsiye ederim. Her şey için Ender Aydın’a çok teşekkürler.

Nazlı Hilal Sarısayın
Mimarlık Öğrencisi

Ender hocamın sayesinde proje görselleştirme konusunda program dağarcığımı geliştirdim. Öğretim tekniğindeki sempatik yaklaşım öğrenme motivasyonumu arttırdı. Twinmotion eğitiminden aldığım etkili destek sayesinde projelerimi artık daha hızlı ve animasyon şeklinde sunabiliyorum. Emekleriniz için çok teşekkür ederim. Yeni eğitimlerinizde görüşmek üzere.

Bülent Yardım
Y. Mimar
ARCHICAD ve dolayısı ile Ender Aydın ile 2010 yılında lisans eğitimimde tanıştım. O zaman da Ender hocadan eğitim desteği istemiş, ARCHICAD ile bağlarımı kuvvetlendirmiştim. Yılların getirdiği eğitimci kimliği tecrübesi ile ders akışını gelebilecek soruları da kapsayacak şekilde iyi hazırlar Ender hoca. Bilgi paylaşımını, o günün teknolojik donanımlarını akıcı şekilde kullanarak yapar. Görsel kayıtlar ve e-kitap içeriği öğrenme anında bilgilerin elinizin altında olmasını, dolayısı ile daha seri çözüm bulmanızı sağlar. Ender hocanın mimar kimliğini dersin her anında hissedersiniz. Detaylarda verdiği bilgiler ve yönetmeliklerden yaptığı alıntılar programla daha iyi bağ kurmanızı sağlar. Yıllar sonra bilgilerimi güncelleyip yeni ARCHICAD ile tanışmak için katıldığım kurstan çok memnun kaldım. ARCHICAD’in konsept tasarımlar, uygulama projeleri ve rölöve ve restorasyon gibi çeşitli hedefler için kullanılabilmesi ve başka programlarda görmediğim kadar hızlı sonuç vermesi ise programı seçme nedenim. Tekrar teşekkürler hocam.
Damla Yağcı
Y. Mimar

Kurs başından sonuna çok donanımlı, planlı bir şekilde ilerledi. Archicad kursuna başlamadan önce Archicad hakkında herhangi bir bilgim yoktu ancak Ender hoca sıfırdan detaylı bir şekilde her şeyden bahsetti. Kursu gerçekten çok yararlı buluyorum. Bir tavsiye üzerine bu kursa katıldım ve ben de okuyan herkese bu kursu tavsiye ediyorum. Benim için keyifli bir kurstu, özellikle Ender hocanın dersi anlatırkenki enerjisi gerçekten harika. Ayrıca ders sırasında veya sonrasında çekinmeden aklınıza takılan bir soruyu sorabilirsiniz. Bu konuda gerçekten çok ilgili. Son olarak kurs için tavsiyem, kurs gerçekten çok detaylıydı, her şeyden bahsedilmeye çalışıldı. Ancak kursu seviyelere göre başlatabilirsiniz diye düşünüyorum. Örneğin sıfırdan başlayan biri için o kadar detay yerine, belki de daha fazla örnek ile konular pekiştirilebilir. Tabi ki bu benim fikrim 🙂 Her şey için çok teşekkür ederim Ender hocam. Sevgiler...

Gonca Şekerli
Mimarlık Öğrencisi

Sıkça Sorular Sorular

ARCHICAD'in hangi sürümü üzerinden çalışacağız?

Eğitimlerde güncel sürüm olan ARCHICAD 24 Türkçe kullanıyor olacaksınız.

ARCHICAD'i nasıl yükleyebilirim?

Kayıt işlemleriniz tamamlandığında yazılımı yüklemeniz için gerekli yönergeleri size ulaştıracağız, ilk ders itibariyle de üç ay süre ile geçerli Eğitim Lisansı’nı paylaşacağız.

ARCHICAD'e yeni başlıyorum, bu eğitim bana uygun mudur?

Tabi ki. Tüm Online Archicad Dersleri içeriğimiz “başlangıçtan ileri seviyeye” kurgulanmıştır, dolayısıyla her seviyede kullanıcı bu eğitimlere katılabilir. Özellikle yeni başlayan katılımcılar için “Archicad ile Mimari Modelleme” isimli Türkçe eğitim setimize ücretsiz erişim sağlıyoruz.

Bilgisayarımdaki yüklü ARCHICAD ile derslere katılabilir miyim?

Derste yapacağımız paylaşım dosyalarının sürümü ARCHICAD 24 Türkçe üzerine olacağından sizin de aynı sürümde eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

Katılamadığım dersler olursa?

Hiç sorun değil, derslerin video kayıtlarından telafi edebilir, derslerin tekrarlarını izleyebilirsiniz.