Online ARCHICAD Dersleri

Unutmayın!

Bir sonraki sınıf: 26 Ocak 2021 tarihinde!

Eğitim Hakkında

Çevrimiçi olarak düzenlenen ARCHICAD Dersleri, Yetkili ARCHICAD Eğitim Merkezi – İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenmekte olup, “başlangıçtan ileri seviyeye” bir içeriğe sahiptir.

Eğitimin Amacı

  • Türkiye’de ve tüm dünyada ARCHICAD öğrenmek isteyen kişilere en etkili ve geçerli çalışma yöntemlerini aktarmak,
  • Yalnızca ARCHICAD kullanarak tüm mimari uygulama projelerini ve dokümantasyonlarını hazırlayabilmelerini sağlamak,
  • Her seviyeden katılımcının ARCHICAD seviyelerini en iyi noktaya yükseltirken onlara Uzaktan Eğitim yöntemleriyle sürekli destek vermek ve onları BIM dünyasına hazırlamak.

Kazanımlar

Sertifika:

Tüm katılımcılara online derslerin bitiminde Katılım Sertifikası verilmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık:

Danışmanlık Hizmeti kapsamındaki tüm hizmetlerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Ücretsiz Video Eğitim Seti (e-kitap):

12 saatlik ve toplamda 104 derslik ARCHICAD Türkçe eğitim video kayıtlarını içeren kişiye özel e-kitabına bir yıl boyunca ücretsiz erişim sağlayabileceklerdir.

Eğitmen

Tüm ARCHICAD dersleri Mimar Ender AYDIN tarafından düzenlenmektedir.

Ders Programı

Uygulamalı “mimari modelleme ve dokümantasyon” ana hedefli programını buradan inceleyebilirsiniz.

Ders Programı

Online ARCHICAD Eğitimleri’nin kapsamlı ders programı burada!

Kurs Seviyesi

Eğitim kapsamındaki içerikler “başlangıçtan ileri seviyeye” olacak şekilde kurgulanmıştır.

Kurs Süresi

16 dersten oluşan kurs toplam 48 saatlik bir eğitim içermektedir, her oturum 3 saat sürmektedir.

Gün ve Saatleri

Derslerimiz Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 20:00 – 23:00 arasında gerçekleşmektedir.

Eğitimlere katılanlar neler dediler?

{Kursunuzdan ve kurs programından fazlasıyla memnun kaldığımı büyük bir samimiyetle dile getirebilirim. Gerek kurs takviminin gerekse ders içeriklerinin son derece faydalı olduğunu düşünüyorum. Sayenizde herşey çok daha kolaylaştı.{
Gülizar Sevim
Mimar
{
Ender Hocama öncelikle teşekkür ediyorum. İzmir Mimarlar Odası bünyesinde ücretsiz kurs açarak, meslektaşlarına olan desteği ve bu desteğindeki samimiyeti için… Sadece dört derste harikalar yarattı, bizleri Archicad hakkında bilgilendirdi. Akıcı konuşması ve esprili anlatımıyla sıkmadan, yormadan bizleri birer Archicad neferi yaptılar. Sürekli duyduğumuz BIM’in ne olduğunu, ne olmadığını, ne kadar yararlı ve işi kolaylaştıran bir sistem olduğunu gösterdi. Teşekkürler Hocam. 🙂
{
Alper Demirsoy
Mimar
{Mimarlık öğrenciliğim boyunca ArchiCAD’i hem kullanıcı dostu arayüzü hem de tek programda birçok şeyi (modelleme,render, planlar kesitler…) aynı anda yapabildiğim için tercih ettim. Programı daha profesyonel kullanmak için kursunuza katıldım. Ben ArchiCAD’le içli dışlıyım, biliyorum diyordum kursa gelmeden önce; tek ihtiyacım 1 -2 fazladan şey öğrenmekti meğersem sadece selamlaşıyormusuz 🙂 Kursun sonunda %50 oranında hızım arttı, aynı zamanda bildiklerimden çok daha fazlasını öğrendim hem de çok eğlenerek. Esnek tekrar dersleri ve video’lar da pekiştirme konusunda hiç sıkmadan çok verimli oldu. Derslerin hepsi ayrı eğlenceli geçti. Mimari bir program öğrenmek istiyorsanız işinizi çok kolaylaştıracak bir program olan ArchiCAD’i , bu programı öğrenmek için de İKİKALEM’i tavsiye ederim… Çok çok teşekkürler.{
N. Çiçek Akcan
Mimar
{
Son derece anlaşılır ve bilgilendirici bir kurstu. Öğrencilik yıllarımda kullandığım ve bir süre kullanmaya ara verdiğim bu programı son derece değişmiş ve gelişmiş buldum. Ender Hoca da eğitmen olarak çok başarılıydı.
{
Gizem Türkarslan
Mimar
{
ARCHICAD ile ilk karşılaştığımda hızını görüp kullandığım programdan soğumuştum bir nevi. Uzun süre öğrenme fırsatım olmadı. Daha sonra Mimarlar Odası aracılığıyla Ender hocamla tanıştım ve hayatımın iyikileri arasına girdi. Derslerdeki akıcı esprili akılcı anlatımıyla kısa sürede ARCHICAD’in tüm inceliklerini sabırla itinayla bizimle paylaştı. Kurs bittikten sonra dahi herhangi bir sorumuz olduğunda bi mail kadar yakınımızda olduğunu belirtmesi ne kadar özverili olduğunun göstergesi. Ayrıca Yeni Mezunlara Destek programı olarak hazırladığı süreç takdire şayan. İyi ki Ender hoca gibi bir eğitimciyle tanıştım. Her şey için çok teşekkür ederim hocam iyi ki varsınız.
{
Ayşen Ümmetoğlu
Mimar

Sıkça Sorular Sorular

ARCHICAD'in hangi sürümü üzerinden çalışacağız?

Eğitimlerde güncel sürüm olan ARCHICAD 24 Türkçe kullanıyor olacaksınız.

ARCHICAD'i nasıl yükleyebilirim?

Kayıt işlemleriniz tamamlandığında yazılımı yüklemeniz için gerekli yönergeleri size ulaştıracağız.

Bilgisayarımdaki yüklü ARCHICAD ile derslere katılabilir miyim?

Hayır, size ARCHICAD 24 Türkçe sürümü için üç ay süre ile geçerli Eğitim Lisansı vereceğiz, onunla derslere katılmanız gerekmektedir.

Katılamadığım dersler olursa?

Hiç sorun değil, derslerin video kayıtlarından telafi edebilir, derslerin tekrarlarını izleyebilirsiniz.