Online ARCHICAD Dersleri

s

Unutmayın!

Bir sonraki sınıf 30 Kasım 2021 tarihinde başlıyor, kayıtlar 26 Kasım’a kadar uzatıldı!

Eğitim Hakkında

Çevrimiçi olarak düzenlenen ARCHICAD Dersleri, ARCHICAD Yetkili Eğitim Merkezi – İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenmekte olup, “başlangıçtan ileri seviyeye” bir içeriğe sahiptir.

Eğitimin Amacı

  • Türkiye’de ve tüm dünyada ARCHICAD öğrenmek isteyen kişilere en etkili ve geçerli çalışma yöntemlerini aktarmak,
  • Yalnızca ARCHICAD kullanarak tüm mimari uygulama projelerini ve dokümantasyonlarını hazırlayabilmelerini sağlamak,
  • Her seviyeden katılımcının ARCHICAD seviyelerini en iyi noktaya yükseltirken onlara Uzaktan Eğitim yöntemleriyle sürekli destek vermek ve onları BIM dünyasına hazırlamak.

Kazanımlar

Sertifika:

Tüm katılımcılara online derslerin bitiminde Katılım Sertifikası verilmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık:

Danışmanlık Hizmeti kapsamındaki tüm hizmetlerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Ücretsiz Video Eğitim Seti (e-kitap):

12 saatlik ve toplamda 104 derslik ARCHICAD Türkçe eğitim video kayıtlarını içeren kişiye özel e-kitabına bir yıl boyunca ücretsiz erişim sağlayabileceklerdir.

Eğitmen

Tüm ARCHICAD dersleri Mimar Ender AYDIN tarafından düzenlenmektedir.

Ders Programı

Uygulamalı “mimari modelleme ve dokümantasyon” ana hedefli programını buradan inceleyebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi

Bu arada tüm etkinliklerimizi paylaştığımız detaylı bir Eğitim Takvimi mevcut, düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

Katılım Şartları

Eğitimlerimize katılımla ilgili tüm şartları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Önkayıt

Online ARCHICAD Eğitimleri’ne hemen buradan önkayıt yaptırın, erken kayıt indirimlerinden yararlanın!

Ders Programı

Online ARCHICAD Eğitimleri’nin kapsamlı ders programı burada!

Etkinlik Takvimi

İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenen hiçbir eğitimi, semineri ve etkinliği kaçırmayın!

Kurs Seviyesi

Eğitim kapsamındaki içerikler “başlangıçtan ileri seviyeye” olacak şekilde kurgulanmıştır.

Kurs Süresi

17 dersten oluşan kurs toplam 51 saatlik bir eğitim içermektedir, her oturum 3 saat sürmektedir.

Gün ve Saatleri

Derslerimiz Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 20:00 – 23:00 arasında gerçekleşmektedir.

Eğitimlere katılanlar neler dediler?

12 saatlik bir sürede her şeyi görmek öğrenmek mümkün olmasa da benim için gayet öğretici ve yararlı bir kurs oldu. Okul döneminde kullandığım ArchiCAD programının hiç görmediğim ayar ve pratik yollarını öğrendim. Nasıl temiz ve düzgün bir model/çizim oluşturulur ve bunlar nasıl BIM sistemiyle çalışır gibi birçok şeyi öğrendim. İlgi alakanız ve emeğiniz için size çok teşekkür ederim. Diğer kurslarınızı da takip ediyor olacağım.

Burak Aygören
Mimar
Ender Hocama öncelikle teşekkür ediyorum. İzmir Mimarlar Odası bünyesinde ücretsiz kurs açarak, meslektaşlarına olan desteği ve bu desteğindeki samimiyeti için… Sadece dört derste harikalar yarattı, bizleri Archicad hakkında bilgilendirdi. Akıcı konuşması ve esprili anlatımıyla sıkmadan, yormadan bizleri birer Archicad neferi yaptılar. Sürekli duyduğumuz BIM’in ne olduğunu, ne olmadığını, ne kadar yararlı ve işi kolaylaştıran bir sistem olduğunu gösterdi. Teşekkürler Hocam. 🙂
Alper Demirsoy
Mimar

Archicad her mimarın ve birlikte çalıştığımız meslek arkadaşlarımızın ihtiyacı olan önemli parametrik programlardan. Bu programı (sıfırdan öğrenen biri olarak ;)) ehlinden öğrenme fırsatım olduğu için ayrıca şanslı ve mutluyum. Verdiğiniz eğitim ve katkılarınızdan dolayı teşekkürler.

Bahar Aykut
Mimar

Kursa başlamadan önce mimari programlarla ilgili belli düzeyde bilgim vardı. Fakat kurs aşamasındaki video destekli eğitim sisteminin, öncelikle programı yeni kullanmaya başlayanları hızlı bir adaptasyon sürecine geçirdiğini gördüm. Bunun üzerine programın detaylarını görmekle birlikte, bu bilgilerin en hızlı ve verimli kullanılabilmesine yönelik kursun benim var olan bilgimi üst seviyeye çıkardığını fark ettim. Yıllar önce cesur bir girişim göstererek, programı ülkemiz için en verimli şekilde kullanılmasına yönelik çalışmalarınızı takdir ediyorum. Bence yeni başlayan ya da kendi seviyesini görmek isteyen her arkadaş, daha verimli hale gelen ArchiSEM’i kaçırmamalı. Bunun dışında da podcastleriniz, webinarlarınız, güncel haberleri ve gelişimleri aktarımızı takip etmekteyim. Yoğun iş hayatında bize çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Size iyi çalışmalar, katılımcı arkadaşlara da başarılar diliyorum.

Korhan Demir
Mimar

Öncelikle eğitimi eğlenceli ve sürdürülebilir kıldığı için hiç sıkılmadan oyun oynuyormuşçasına öğrettiği için teşekkür ederim. Archicad gerçekten de mimari çözümler sunan kullanılabilirlik açısından diğer tüm çizim ve 3D programlarından ayrılmakta. Yapmak istediğinizi sizden önce düşünüp her bir detayı önünüze getiren zaman ve hız kazandıran mükemmel bir program. Ender hocamı burada anlatmaya zaten kelimeler yetmez, yardımsever, iyi niyetli size gerçekten bir şeyler öğretme amacı güden ve bunu sizin anlayabileceğiniz şekilde uygulayan kalbi güzellik dolu olan mükemmel insan. Eğitim bitmesin muhabbetimiz ve öğrenmemiz durmasın diye içten içe dua eder oluyorsunuz. 🙂 Kursa katılmakta şüphe duyanlar kesinlikle duymasınlar emin olun hem Archicad'in kolaylığı hem de Ender hocanın öğreticiliğinden verim alacaksınız. Her şey için tüm emekleriniz çok teşekkürler hocam en kısa zamanda görüşmek üzere.

Volkan Ozan Baştan
Mimar

Sıkça Sorular Sorular

ARCHICAD'in hangi sürümü üzerinden çalışacağız?

Eğitimlerde güncel sürüm olan ARCHICAD 25 Türkçe kullanıyor olacaksınız.

ARCHICAD'i nasıl yükleyebilirim?

Kayıt işlemleriniz tamamlandığında yazılımı yüklemeniz için gerekli yönergeleri size ulaştıracağız, ilk ders itibariyle de üç ay süre ile geçerli Eğitim Lisansı’nı paylaşacağız.

ARCHICAD'e yeni başlıyorum, bu eğitim bana uygun mudur?

Tabi ki. Tüm Online Archicad Dersleri içeriğimiz “başlangıçtan ileri seviyeye” kurgulanmıştır, dolayısıyla her seviyede kullanıcı bu eğitimlere katılabilir. Özellikle yeni başlayan katılımcılar için “Archicad ile Mimari Modelleme” isimli Türkçe eğitim setimize ücretsiz erişim sağlıyoruz.

Bilgisayarımdaki yüklü ARCHICAD ile derslere katılabilir miyim?

Derste yapacağımız paylaşım dosyalarının sürümü ARCHICAD 25 Türkçe üzerine olacağından sizin de aynı sürümde eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

Katılamadığım dersler olursa?

Hiç sorun değil, derslerin video kayıtlarından telafi edebilir, derslerin tekrarlarını izleyebilirsiniz.