Online ARCHICAD Dersleri

s

Unutmayın!

Bir sonraki sınıf: 29 Haziran 2021 tarihinde!

Eğitim Hakkında

Çevrimiçi olarak düzenlenen ARCHICAD Dersleri, ARCHICAD Yetkili Eğitim Merkezi – İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenmekte olup, “başlangıçtan ileri seviyeye” bir içeriğe sahiptir.

Eğitimin Amacı

  • Türkiye’de ve tüm dünyada ARCHICAD öğrenmek isteyen kişilere en etkili ve geçerli çalışma yöntemlerini aktarmak,
  • Yalnızca ARCHICAD kullanarak tüm mimari uygulama projelerini ve dokümantasyonlarını hazırlayabilmelerini sağlamak,
  • Her seviyeden katılımcının ARCHICAD seviyelerini en iyi noktaya yükseltirken onlara Uzaktan Eğitim yöntemleriyle sürekli destek vermek ve onları BIM dünyasına hazırlamak.

Kazanımlar

Sertifika:

Tüm katılımcılara online derslerin bitiminde Katılım Sertifikası verilmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık:

Danışmanlık Hizmeti kapsamındaki tüm hizmetlerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Ücretsiz Video Eğitim Seti (e-kitap):

12 saatlik ve toplamda 104 derslik ARCHICAD Türkçe eğitim video kayıtlarını içeren kişiye özel e-kitabına bir yıl boyunca ücretsiz erişim sağlayabileceklerdir.

Eğitmen

Tüm ARCHICAD dersleri Mimar Ender AYDIN tarafından düzenlenmektedir.

Ders Programı

Uygulamalı “mimari modelleme ve dokümantasyon” ana hedefli programını buradan inceleyebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi

Bu arada tüm etkinliklerimizi paylaştığımız detaylı bir Eğitim Takvimi mevcut, düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

Katılım Şartları

Eğitimlerimize katılımla ilgili tüm şartları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Önkayıt

Online ARCHICAD Eğitimleri’ne hemen buradan önkayıt yaptırın, erken kayıt indirimlerinden yararlanın!

Ders Programı

Online ARCHICAD Eğitimleri’nin kapsamlı ders programı burada!

Etkinlik Takvimi

İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenen hiçbir eğitimi, semineri ve etkinliği kaçırmayın!

Kurs Seviyesi

Eğitim kapsamındaki içerikler “başlangıçtan ileri seviyeye” olacak şekilde kurgulanmıştır.

Kurs Süresi

17 dersten oluşan kurs toplam 51 saatlik bir eğitim içermektedir, her oturum 3 saat sürmektedir.

Gün ve Saatleri

Derslerimiz Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 20:00 – 23:00 arasında gerçekleşmektedir.

Eğitimlere katılanlar neler dediler?

Programı daha önce hiç kullanmadım ama hocamız sayesinde başlangıçtan ileri seviyeye mimari ihtiyaçları karşılayacak şekilde öğrenme fırsatı yakaladım. Açıkçası Bim programları ve Archicad dahilinde bu kapsamda Türkiye'de çok az eğitimci ve eğitim modeli var. Ender hocamızın ilgisi, desteği ve kurduğu sistem son derece katkı sağlayan ve öğreten bir sistem. İkikalem Mimarlık dahilinde Archicad eğitimi kesinlikle öğrenci ve çalışan dahilinde bütün mimari ihtiyacı sonuna kadar size sunuyor. İkikalem Mimarlık ve Ender Hoca'nın her Archicad kullanıcısının ya da program hakkında bilgi sahip olmak isteyenler için mutlaka uğraması gereken bir durak olarak görüyorum. Emekleri için Ender hocaya sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Burak Çilingir
İnşaat Mühendisi

Archicad ile ilk tanışmam Ender Hocamın Oda aracılığıyla verdiği kurs ile oldu. Daha önce Archicad veya benzer bir modelleme programına dair bilgi sahibi değildim. Diğer 2D çizim programlarında ne kadar boş zaman harcadığımı ve yorulduğumu fark ettim. Ender Hocam hem anlatım biçimi hem de kendini bu işe adamış olması nedeniyle sahip olduğu bilgi birikimiyle Archicad'i severek öğretti. Eksik bir yönü vardı diyemem, aksine çok verimli ve keyifli bir kurs geçirdim. Her şey için çok teşekkür ederim, aklında soru işareti olan herkese de şiddetle tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın.

Gökay Çelik
Mimarlık Öğrencisi

Merhabalar, ben kursa başlamadan önce internet üzerinde birçok video var diye tereddüt eden biriydim. Ama katıldığım için çok memnunum. Ender hocanın enerjisi, samimiyeti inanılmaz. 3 saat süren derslere rağmen tempo düşürmeyen, motivasyonunuzu yüksek tutan, sizi dersin içine katan ve sadece onun anlatımına dayalı olmayan sizin de dahil olduğunuz keyifli bir süreç. Ama en önemlisi ders anında, sonrasında ve kurs bitiminde çekinmeden sorularınızı sorabilecek olmanız. Çalışırken takıldığınızda iletişime geçebileceğinizi bilmek en güzeli. Samimiyeti ve eğitmenliğiyle Ender hocayı iyi ki tanımışım. Teşekkürler hocam 🙂

Merve Koca
Mimar

Mimari proje çiziminde güncel-bilinen mimari programların yorucu/vakit kaybettirici olumsuz yönlerinden dolayı Archicad’i öğrenme ve uygulama projelerini çizmeye karar vermiştim. İnternette çok fazla doğru/yanlış anlatımlı videolar mevcut ama ihtiyacımı yine de gidermiyordu. Ben de Archicad eğitimimi ilk olarak Ender hocanın Youtube ve e-kitap eğitimlerinde tamamladım. Proje çiziminde sıkıntı yoktu ama plot/çıktı ve programa hakimiyette sıkıntı çekiyordum. Ve bu sıkıntılarımı Ender Hocaya soruyordum. Sağ olsun kendisi her zaman sorularıma cevap veriyordu ama Master Eğitim almadan gerçekten uzaktan/telefonla çözülebilecek şeyler değildi. Master Eğitiminde programın ince uçlarına kadar hassas işler yaptığını, çıktı hususlarının nasıl olduğunu bizzat Ender hocanın ofisinde kendisinden dinlediğim ve uygulamasını da görme durumum oldu. Kendisine bizzat sorularımıza içtenlikle cevap vermesinden dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Master Eğitimini tavsiye ederim.

Ensar Nadir Kaya
Mimar

Verimli bir eğitimdi (Twinmotion), teşekkürler. İyi çalışmalar diliyorum.

Sonay Sunucu
Mimar

Sıkça Sorular Sorular

ARCHICAD'in hangi sürümü üzerinden çalışacağız?

Eğitimlerde güncel sürüm olan ARCHICAD 24 Türkçe kullanıyor olacaksınız.

ARCHICAD'i nasıl yükleyebilirim?

Kayıt işlemleriniz tamamlandığında yazılımı yüklemeniz için gerekli yönergeleri size ulaştıracağız, ilk ders itibariyle de üç ay süre ile geçerli Eğitim Lisansı’nı paylaşacağız.

ARCHICAD'e yeni başlıyorum, bu eğitim bana uygun mudur?

Tabi ki. Tüm Online Archicad Dersleri içeriğimiz “başlangıçtan ileri seviyeye” kurgulanmıştır, dolayısıyla her seviyede kullanıcı bu eğitimlere katılabilir. Özellikle yeni başlayan katılımcılar için “Archicad ile Mimari Modelleme” isimli Türkçe eğitim setimize ücretsiz erişim sağlıyoruz.

Bilgisayarımdaki yüklü ARCHICAD ile derslere katılabilir miyim?

Derste yapacağımız paylaşım dosyalarının sürümü ARCHICAD 24 Türkçe üzerine olacağından sizin de aynı sürümde eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

Katılamadığım dersler olursa?

Hiç sorun değil, derslerin video kayıtlarından telafi edebilir, derslerin tekrarlarını izleyebilirsiniz.