Online ARCHICAD Dersleri

s

Unutmayın!

Yeni sınıf 21 Şubat 2023 tarihinde başlayacaktır…

Eğitim Hakkında

Çevrimiçi olarak düzenlenen ARCHICAD Dersleri, ARCHICAD Yetkili Eğitim Merkezi – İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenmekte olup, “başlangıçtan ileri seviyeye” bir içeriğe sahiptir.

Eğitimin Amacı

  • Türkiye’de ve tüm dünyada ARCHICAD öğrenmek isteyen kişilere en etkili ve geçerli çalışma yöntemlerini aktarmak,
  • Yalnızca ARCHICAD kullanarak tüm mimari uygulama projelerini ve dokümantasyonlarını hazırlayabilmelerini sağlamak,
  • Her seviyeden katılımcının ARCHICAD seviyelerini en iyi noktaya yükseltirken onlara Uzaktan Eğitim yöntemleriyle sürekli destek vermek ve onları BIM dünyasına hazırlamak.

Kazanımlar

Sertifika:

Tüm katılımcılara online derslerin bitiminde Katılım Sertifikası verilmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık:

Danışmanlık Hizmeti kapsamındaki tüm hizmetlerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Ücretsiz Video Eğitim Seti (e-kitap):

12 saatlik ve toplamda 104 derslik ARCHICAD Türkçe eğitim video kayıtlarını içeren kişiye özel e-kitabına bir yıl boyunca ücretsiz erişim sağlayabileceklerdir.

Eğitmen

Tüm ARCHICAD dersleri Mimar Ender AYDIN tarafından düzenlenmektedir.

Ders Programı

Uygulamalı “mimari modelleme ve dokümantasyon” ana hedefli programını buradan inceleyebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi

Bu arada tüm etkinliklerimizi paylaştığımız detaylı bir Eğitim Takvimi mevcut, düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

Katılım Şartları

Eğitimlerimize katılımla ilgili tüm şartları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Ders Programı

Online ARCHICAD Eğitimleri’nin kapsamlı ders programı burada!

Etkinlik Takvimi

İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenen hiçbir eğitimi, semineri ve etkinliği kaçırmayın!

Kurs Seviyesi

Eğitim kapsamındaki içerikler “başlangıçtan ileri seviyeye” olacak şekilde kurgulanmıştır.

Kurs Süresi

17 dersten oluşan kurs toplam 51 saatlik bir eğitim içermektedir, her oturum 3 saat sürmektedir.

Gün ve Saatleri

Derslerimiz Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 20:00 – 23:00 arasında gerçekleşmektedir.

Eğitimlere katılanlar neler dediler?

Aldığım 12 saatlik eğitimde bile önceden Archicad’i kullanmama rağmen çok fazla beni pratikleştiren bilgilere sahip oldum. Eğitim boyunca derslerin hepsi keyifliydi. Program zaten diğer CAD programlarına göre gayet ileri seviyede ve mimari programdır. Emekleriniz için teşekkürler.

Beyza Özer
Mimar

Archicad programına Türkçe dil desteğiyle ve yaptığı katkılarla programın gelişiminde aktif bir çaba içinde olan; webinarlar, ücretsiz kurslar, video içerikleri ve birçok eğitimle programın meslektaşları tarafından öğrenilmesini amaçlayan, aynı zamanda BIM süreçlerinin ülkemizce ıskalanmaması için de uğraşan Ender Aydın’a bu özverilerinden dolayı teşekkür ederim. Programı öğrenmeye niyetli olanlara, işine bu kadar gönül vermiş birinden eğitim alma fırsatları varsa kaçırmamalarını öneririm.

Abdülkadir Keleş
Mimar

Merhabalar. Şubat - Mart 2021'de Ender hocamızdan Archicad dersi aldım. Öncelikle dersler online diye, bir şeyleri eksik öğrenirim, yeteri kadar soru soramam, yapılanları tekrar ederken sorun yaşarım ve çözemeyiz gibi düşünceleriniz varsa bunların bu eğitim için geçerli olmadığını söyleyebilirim. Her sorumuzu en ince ayrıntısına kadar birlikte tartıştığımız, sadece Ender hocanın değil bizlerin de ekranlarının paylaşıldığı onlar üzerinden konuştuğumuz, bıkmadan usanmadan her sorumuza cevap aldığımız arada sohbetlediğiniz çok keyifli bir eğitim oldu. Archicad programını öneririm çünkü çok kapsamlı, Archicad eğitimini Ender hocadan almanızı öneririm çünkü en basitinden programın Türkçe çevirisini kendisi yapıyor ve bence en önemlisi, programın mantığını, komutun mantığını tüm sınırlarını hatta eksiklerini bile aktarıyor ayrıca çok keyifli çok anlayışlı bir eğitmen. Çok teşekkür ederiz Ender hocam. 🙂

Deniz Paçacı
Mimar

Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek, hakkıyla hazırlanmış bir eğitim programı… İnsani değerlerin farkında olan, hayatının merkezinde ‘insan’ olan, sevgi-saygı çerçevesinde bize kattıkları için Ender hocama sonsuz sevgi ve teşekkürler!

Mervem Balatacı
Mimar

Öncelikle eğitimi eğlenceli ve sürdürülebilir kıldığı için hiç sıkılmadan oyun oynuyormuşçasına öğrettiği için teşekkür ederim. Archicad gerçekten de mimari çözümler sunan kullanılabilirlik açısından diğer tüm çizim ve 3D programlarından ayrılmakta. Yapmak istediğinizi sizden önce düşünüp her bir detayı önünüze getiren zaman ve hız kazandıran mükemmel bir program. Ender hocamı burada anlatmaya zaten kelimeler yetmez, yardımsever, iyi niyetli size gerçekten bir şeyler öğretme amacı güden ve bunu sizin anlayabileceğiniz şekilde uygulayan kalbi güzellik dolu olan mükemmel insan. Eğitim bitmesin muhabbetimiz ve öğrenmemiz durmasın diye içten içe dua eder oluyorsunuz. 🙂 Kursa katılmakta şüphe duyanlar kesinlikle duymasınlar emin olun hem Archicad'in kolaylığı hem de Ender hocanın öğreticiliğinden verim alacaksınız. Her şey için tüm emekleriniz çok teşekkürler hocam en kısa zamanda görüşmek üzere.

Volkan Ozan Baştan
Mimar

Sıkça Sorular Sorular

ARCHICAD'in hangi sürümü üzerinden çalışacağız?

Eğitimlerde güncel sürüm olan ARCHICAD 26 Türkçe kullanıyor olacaksınız.

Kurs sonunda sertifika alabiliyor muyuz?

Yetkili Archicad Eğitim Merkezi olduğumuz için evet, tabi ki eğitim sonunda sizlere Katılım Sertifikası veriyoruz.

ARCHICAD'i bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Kayıt işlemleriniz tamamlandığında yazılımı yüklemeniz için gerekli yönergeleri size ulaştıracağız, ilk ders itibariyle de üç ay süre ile geçerli Eğitim Lisansı’nı paylaşacağız.

ARCHICAD'e yeni başlıyorum, bu eğitim bana uygun mudur?

Tabi ki. Tüm Online Archicad Dersleri içeriğimiz “başlangıçtan ileri seviyeye” kurgulanmıştır, dolayısıyla her seviyede kullanıcı bu eğitimlere katılabilir. Özellikle yeni başlayan katılımcılar için “Archicad ile Mimari Modelleme” isimli Türkçe eğitim setimize ücretsiz erişim sağlıyoruz.

Bilgisayarımdaki yüklü ARCHICAD ile derslere katılabilir miyim?

Derste yapacağımız paylaşım dosyalarının sürümü ARCHICAD 26 Türkçe üzerine olacağından sizin de aynı sürümde eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

Katılamadığım dersler olursa?

Hiç sorun değil, derslerin video kayıtlarından telafi edebilir, derslerin tekrarlarını izleyebilirsiniz.