Online ARCHICAD Dersleri

s

Unutmayın!

Bir sonraki eğitim 14 Haziran 2022 tarihinde başlayacaktır…

Eğitim Hakkında

Çevrimiçi olarak düzenlenen ARCHICAD Dersleri, ARCHICAD Yetkili Eğitim Merkezi – İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenmekte olup, “başlangıçtan ileri seviyeye” bir içeriğe sahiptir.

Eğitimin Amacı

  • Türkiye’de ve tüm dünyada ARCHICAD öğrenmek isteyen kişilere en etkili ve geçerli çalışma yöntemlerini aktarmak,
  • Yalnızca ARCHICAD kullanarak tüm mimari uygulama projelerini ve dokümantasyonlarını hazırlayabilmelerini sağlamak,
  • Her seviyeden katılımcının ARCHICAD seviyelerini en iyi noktaya yükseltirken onlara Uzaktan Eğitim yöntemleriyle sürekli destek vermek ve onları BIM dünyasına hazırlamak.

Kazanımlar

Sertifika:

Tüm katılımcılara online derslerin bitiminde Katılım Sertifikası verilmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık:

Danışmanlık Hizmeti kapsamındaki tüm hizmetlerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Ücretsiz Video Eğitim Seti (e-kitap):

12 saatlik ve toplamda 104 derslik ARCHICAD Türkçe eğitim video kayıtlarını içeren kişiye özel e-kitabına bir yıl boyunca ücretsiz erişim sağlayabileceklerdir.

Eğitmen

Tüm ARCHICAD dersleri Mimar Ender AYDIN tarafından düzenlenmektedir.

Ders Programı

Uygulamalı “mimari modelleme ve dokümantasyon” ana hedefli programını buradan inceleyebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi

Bu arada tüm etkinliklerimizi paylaştığımız detaylı bir Eğitim Takvimi mevcut, düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

Katılım Şartları

Eğitimlerimize katılımla ilgili tüm şartları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Ders Programı

Online ARCHICAD Eğitimleri’nin kapsamlı ders programı burada!

Etkinlik Takvimi

İKİKALEM Mimarlık tarafından düzenlenen hiçbir eğitimi, semineri ve etkinliği kaçırmayın!

Kurs Seviyesi

Eğitim kapsamındaki içerikler “başlangıçtan ileri seviyeye” olacak şekilde kurgulanmıştır.

Kurs Süresi

17 dersten oluşan kurs toplam 51 saatlik bir eğitim içermektedir, her oturum 3 saat sürmektedir.

Gün ve Saatleri

Derslerimiz Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 20:00 – 23:00 arasında gerçekleşmektedir.

Eğitimlere katılanlar neler dediler?

Öncelikle Ender Hoca’ya meslektaşlarına gönüllü olarak destek olmak istediği için çok teşekkür ederim. Daha önce mimari program kurslarına gitmiş bir insan olarak Ender Hoca’nın farkını anlamak zor olmadı. Her konuda teker teker detaylarla zaman kaybetmek yerine programın mantığını ve ipuçlarını temel alması bizi birkaç derste bile çok ileriye götürdü. Yalnızca ARCHICAD değil, mesleğimizle ilgili bilgi birikimlerini bizimle paylaşması da bana çok şey kattı. Her şey için çok teşekkürler.
Ekin Hiçyılmaz
Mimar

Kursa katılmadan önce Archicad programını pek çok kez duymuştum. Ender Hoca programın avantajlarını ve püf noktalarını çok güzel ve akıcı bir biçimde paylaştı. Mimar arkadaşlar dışında inşaat mühendislerinin de bu program hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyorum. Katılmayı düşünen arkadaşlar için son derece faydalı bir kurs olduğunu belirtmek isterim.

Enis Eşbah
İnşaat Mühendisi

Herkese selamlar,
Kurs oldukça yoğun bir programa ve kaynak noktasında da yeterli içeriğe sahip. Programda profesyonel kullanıcı deneyimlerinden bahsedilmesi yani tecrübe aktarımı yapılıyor olması da çok değerli ve ayırt edici bir özellik bence. Ender Bbey'in enerjisi de oldukça yüksek ve bu sizin ilginizi kesinlikle derste tutuyor ve süreç keyifli ilerliyor. Aktif farklı birçok program kullanıcısı olarak kendi adıma sürecin verimli geçtiğini belirtebilirim ve bu konuya ilgisi olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

Tolga Bostan
Y. Mimar
Kursa katılmak ile ARCHICAD programının temel mantığını anlamış oldum. Tabi ki bu işe gönül vermiş Ender Bey’e sonsuz teşekkürler. Uygulamada karşılaşılacak sorunları 3D ortamında görmek harika. Her işte olduğu gibi zaman ve emek harcanmadan sonuca ulaşmak hayal olacağından çalışarak bu kursun devamında profesyonel ARCHICAD kullanıcısı olmak imkansız değil. Ender Bey’e zamanını ve emeğini bizimle paylaştığı, misafirperverliği için sonsuz teşekkürler.
Özkan Sürer
Mimar

Covid-19 sebebiyle online kursu alan ilk öğrencilerden olarak benim yorumum, hocamızın detaylı anlatımı ve güzel üslubu, tecrübesi programı öğrenme yolunda sundukları size fazlasıyla yetecek ve değecektir. Ek olarak sorularımıza sabırla yardımcı olması ve kursun sonuna kadar ilk zamanki heyecanıyla sunum yapması, 3 ay boyunca video ile desteklemesi çizim öğrenmek isteyen tüm öğrenciler için eşsiz bir fırsat. Derin saygılarımla.

Erman Acar
İnşaat Mühendisi

Sıkça Sorular Sorular

ARCHICAD'in hangi sürümü üzerinden çalışacağız?

Eğitimlerde güncel sürüm olan ARCHICAD 25 Türkçe kullanıyor olacaksınız.

ARCHICAD'i nasıl yükleyebilirim?

Kayıt işlemleriniz tamamlandığında yazılımı yüklemeniz için gerekli yönergeleri size ulaştıracağız, ilk ders itibariyle de üç ay süre ile geçerli Eğitim Lisansı’nı paylaşacağız.

ARCHICAD'e yeni başlıyorum, bu eğitim bana uygun mudur?

Tabi ki. Tüm Online Archicad Dersleri içeriğimiz “başlangıçtan ileri seviyeye” kurgulanmıştır, dolayısıyla her seviyede kullanıcı bu eğitimlere katılabilir. Özellikle yeni başlayan katılımcılar için “Archicad ile Mimari Modelleme” isimli Türkçe eğitim setimize ücretsiz erişim sağlıyoruz.

Bilgisayarımdaki yüklü ARCHICAD ile derslere katılabilir miyim?

Derste yapacağımız paylaşım dosyalarının sürümü ARCHICAD 25 Türkçe üzerine olacağından sizin de aynı sürümde eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

Katılamadığım dersler olursa?

Hiç sorun değil, derslerin video kayıtlarından telafi edebilir, derslerin tekrarlarını izleyebilirsiniz.