Katılımcı Görüşleri
{

Öncelikle böyle kaliteli bir programı bizlere ulaşılabilir hale getiren Ender Hocama teşekkürlerimi iletiyorum. Ders süresince her konuyu detaylıca anlatması ve tekrar etmesi, ders kayıtlarına ve ders videolarına kolay ulaşabilmemiz, sorularımıza anında dönüş yapması… İyi ki bu programı öğrenmeye karar verdim ve Ender hocayla tanıştım demek istiyorum.

{
Elif Önal
Öğrenci
{

Sevgili Arkadaşlar... Defalarca katılmış olduğum bu eğitimler; her seferinde yenilenmiş içeriği, zenginleşmiş ve iyi ki yeniden katılmışım dediğim eğitimler serisi. Konu inanın bir cad programını ögrenmekten çok daha fazlası. Kocaman bir aile olmak, hergün büyüyen ve gelişen. Hele de alanında uzman ve inanılmaz keyifli anlatımıyla size onu sevdiren Ender Hocam olunca... Gelin bu aileye siz de katılın ve daha da büyüyelim. 🙂

Programın piyasaya sürüldüğü ilk versyonlardan itibaren kullanmama rağmen, her eğitimde bir şey bilmediğimi ve üzerine inanılmaz şeyler kattığımı gören biri olarak, sizin de bu deneyimi yaşamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Hem de inanılmaz özverili, eğlenceli ve özgün anlatımıyla... Bekliyoruz bize katılın. Teşekkürler Ender Hocam...

{
Adem Sabırlı
Mimar
{

Archicad eğitimi sonrası aldığım Kolay Mimari Etüd ve Emsal Hesapları atölyesinin, Ender Hocanın yine eğitimde çokça memnun kaldığım sistematik anlatımıyla tamamlayıcı bir atöyle olduğunu düşünmekteyim. Mesleğe yeni başlamış, yeni mezun bir mimar olarak aldığım bu eğitimlerin kendimi geliştirmekte çok faydası olduğunu deneyimledim. Bu yönde yeni mezun arkadaşlara şüphesiz öneririm. Ender Hocama da tekrar teşekkür etmek isterim.

{
Derin Karaoğlu
Mimar
{

Aldığım en iyi mesleki karardı. 2 yıl önce almış olduğum Archicad eğitimi sayesinde çok sayın ve sevgili Ender Hocam ile tanıştım. Beni adeta dijital bir kağıt kalem olan ve beni çok çok çok yoran CAD dünyasından kurtaran kahramanım 🙂 Bugün itibariyle düzenlediği atölye sayesinde kendisine meslek hayatımda bir kez daha minnettarım. Emsal hesaplarını projemin tek bir duvarı 5 cm bile kaysa her değiştirdiğimde Excel ile proje arasında bitmek bilmez şekilde git gel yapmaktan revize etmekten kurtardı. Sonsuz minnet ve teşekkürler.

{
Özlem Dilara Gnüeş
Mimar
{

Kolay Mimari Etüd ve Emsal Hesapları dersi iki gün yani uzun olmamasına rağmen, Archicad’in bir başka yüzü ile daha tanışıyor ve derinlemesine bilgi sahibi oluyoruz. Ders içeriği teorik olarak Emsal üzerinden gidiyor ancak, edinilen bilgiler birçok metraj veya listelemelere uygulanabilir. Archicad’in bu yanı ile de tanışmakta fayda var. Günlerce hazırladığınız listeleri veya yaptığınız hesaplamaları çok kısa sürelere indireceğinize eminim.

{
Orhun Emre Yılmaz
Mimar
{

Oldukça eski bir Archicad kullanıcısıyım. İlk kullandığım tarihi bile hatırlamıyorum. Programın güncellemeleri gittikçe daha kapsamlı olmaya başladı. Bu konuda hızlı adaptasyon için Ender Bey'in ciddi katkısının olduğunu düşünüyorum. Her eğitiminde özellikle yeniliklerin anlatılmasında çok faydalandığımız söyleyebilirim. Yabancı lisanlarda da takip ettiğim Archicad ile ilgili birçok Youtube kanalı var. Şunu söyleyebilirim ki Ender Bey'in eğitimleri de en üst seviyedeki eğitimlerle rahatlıkla yarışan bir seviyede izleyicilere sunulmaktadır. Faydalanılması gereken bir kaynak olarak herkese de tavsiye ederim.

{
Ahmet S. Tükel
Y. İmar - Planlama Uzmanı
{

Programa hakimiyeti, eğlenceli anlatımı, her konuda yardımcı olmasıyla her atölye çok yardımcı ve öğretici.

{
Seda Koçhisar
Mimar
{

Archicad'i bildiğimi sanıyordum Ender hocamla tanışana kadar, gerçekten çok donanımlı bir dersti, emeğinize sağlık hocam, düşünen herkese tavsiye ederim.

{
Fatmanur Kurban Daraman
Mimar
{

Ender hocamla daha önce ders verdiği öğrenciler vasıtasıyla tanışmıştım. Archicad'in kolay bir program olduğunu söyleyenleri haksız çıkaracak detaylı anlatımıyla tanışmış olmaktan çok memnunum. Eğitim sistematiği, dolu dolu geçen dersler, eğitim sürecinde ve sonrasında sorularımı cevapsız bırakmaması, online kitap desteği vb. gibi imkanlardan faydalanmak bu eğitimin en can alıcı noktalarındandı. Archicad ve Ender hocamla tanışmaktan son derece mutluyum. Emekleriniz için teşekkür ederim.

{
Derin Karaoğlu
Mimar
{

Ender Hoca, sistematiği, müfredatı ve hakimiyeti ile Archicad'i hap bilgi olarak sunuyor. Teşekkürler Hocam.

{
Taylan Özgür Şahin
Mimar
{

Ben ilk olarak Ender hocam ile 2019 yilinda baslangictan-ileri seviye Archicad Kursunu alma firsati elde etmistim. Sayesinde o günden bugüne aktif olarak programı hakim olarak kullanıyorum. Gerek sorularıma dönüş hızı, gerek tatlı samimiyeti, gerek işlerine profesyonel yaklaşımı olsun gerçekten benim için tanıdığım en iyi eğitimcidir kendisi. En son olarak pazar günü “Büyük Projelere giriş” atölyesiyle yine çok verimli bir pazar geçirmemi sağladığınız için çok teşekkür ederim! İyi ki varsınız hocam. Sabırsızlıkla kaçırdığım o “Masterclass” derslerinizi bekliyorum.

{
Yağmur Karaca
Mimar
{

Aydınlanma çağındaki gibi bir aydınlanmayı sağladığı için Ender Hocama teşekkürler.

{
Ahmet Sayın
Mimar
{

Ender Hocam ile Archicad’in tüm inceliklerini henüz okulda öğrenciyken görmek ve Archicad kullanma pratiği oluşturmak proje sürecimi oldukça rahatlattı. Eğitim gerek içerik gerekse Ender Hocamın akıcı anlatımıyla oldukça keyifli ve öğreticiydi, emeğinize sağlık Ender Hocam.

{
Furkan Taşdemirel
Mimarlık Öğrencisi
{

ArchiCAD Atölye kursu online olarak katıldığım ilk kurstu. ArchiCAD’e ait temel bilgilere sahip olarak geldim, fakat Archicad’de yapamadıgım birçok şey vardı. Kurs kapsamı öyle programlanmıştı ki tam akla takılır şeylere yanıt veriyordu. Hatta bir parça biliyorum dediğim Archicad’in A’sını bilmiyormuşum. Programda neler yapabileceğimi, programın daha geniş ve kapsamlı yüzünü katıldığım bu program sayesinde keşfettim. Klasik bir kurs olmadığına emin olabilirsiniz. Öğrenme süreci ders saatiyle sınırlı değil. Sadece kurs süresince değil, yardıma ihtiyaç duyduğumuz her an, takıldığımız her noktada Ender Hocamız her zaman yanımızda olacağını söyledi. Archicad Atölye kursu bana çok şey kattı. Gerçekten Online eğitimin hakkı verilmiş. Ben rastladığım için şanslıyım ve sizlere de öneriyorum. Ender hocamıza ve İKİKALEM ekibine teşekkürler 🙂

{
Sena Özgeç
Mimarlık Öğrencisi
{

Ender Hocama çok teşekkür ederim. Aldığım masterclass eğitimi çok verimli oldu. Kursun her bir dakikası dolu dolu bilgi içeriyordu. Ender Hocamızdan Archicad eğitimini almayı herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

{
Berat Balcı
Mimar
{

Archicad Masterclass çok kapsamlı bir eğitimdi, Ender Aydın hocamızdan aldığım önceki eğitimle birlikte tam anlamıyla tamamlanmış oldu, hocamızın anlatımı ve konuya hakimiyeti çok çok iyi, herkese tavsiye ediyorum.

{
Muhteşem Tir
Mimar
{
Öncelikle kursa başlamadan önce belirtmiş olduğum uzaktan eğitime karşı önyargılarım sayenizde kırılmış oldu. Önemli olan mesafeden çok eğitimin kalitesiymiş. İyi ki eğitiminize katılmışım. Kurs öncesinde Archicad bilgim hiç yoktu ancak çevremde çok fazla Archicad kullanıcısı vardı. Buna rağmen bu kadar kapsamlı ve pratik bir program olduğunu bilmiyordum. Bence kursunuzun en güzel yanlarından biri Archicad’i kapsamlı bir şekilde bize aktarmanızdı. Benim açımdan derslere sonradan katılmak ve ilk haftayı telafi etmek durumunda olmak biraz yorucu olduğu için ders kayıtlarını sonradan izleme fırsatımın olmasını çok faydalı buluyorum. Umarım yapacağım tekrarlarla ve pratiklerle kendimi Archicad kullanımında iyi bir seviyeye getirebilirim. Herşey için teşekkür ederim. Tekrar görüşmek ümidiyle.
{
Buse Güney
Mimar
{

Online eğitim ancak bu kadar verimli geçebilirdi. Ender hocam Archicad eğitiminde uzman ve bilgisini aktarmakta usta birisi. 6 hafta ne zaman geçti anlamadım. Konya'dan bilgisayar başında
kolaylıkla Archicad öğrendim. Sonrasında da sorularınıza yanıt bulabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.

{
Merve Erkoyuncu
İç Mimar
{

Kurstan önce hep öğrenmek istediğim fakat çekindiğim Archicad programını online Archicad eğitimi sayesinde sıfırdan başlayarak çok iyi seviyelere getirdim. Sistemli, anlaşılır ve Ender hocamın öğretme enerjisi sayesinde hiç sıkılmadan ilerleyen kursta her derste Archicad'in bize sağladığı kolaylıklara şaşırarak baktım 🙂 Çok eğlenceli, öğretici ve iyi ki katılmışım dediğim bir eğitim oldu benim için. Kurs süresi boyunca ve sonrasında da sabırla bütün sorularımı cevaplayan Ender hocama sonsuz teşekkürler.

{
Sude Bidan
Mimar
{
2016 yılında ARCHICAD’le tanıştım ve iyi ki de tanışmışım. Programı kullanmadan önce elle ya da AutoCAD kullanarak biraz uzun süren çizimler ve çizimde karışan bir nokta olduğunda işin içinden çıkmakta zorlanırdım. ARCHICAD kullanmaya başladığımda her şey benim için daha rahat ve keyifli bir hal almaya başladı. Kolaylıkla çizimlerimi değiştirip daha hızlı bir sürede tamamladım ve üstüne zamanım kaldığı için detaylarıyla daha zengin modeller oluşturdum. Master Eğitimi ile de bu programın hayatı daha kolaylaştırdığını ve daha detaylı rahat çizimler yapabileceğimi öğrendim. Ender hocama çok teşekkür ederim beni ARCHICAD’le tanıştırdığı için. 🙂
{
Merve Cerrahoğlu
Mimar
{

Ender hocanın eğitim dersine daha önce de katıldım. O kadar detaylı anlatıyor ki genelde soracak bir şey kalmıyor. Archicad'in emsal hesapları alışılmışın dışında. Başlangıçta biraz uğraştırıcı görünüyor ama mantığı kavradıktan sonra çok kısa sürede ve hatasız metraj yapabileceğimizi Ender hocamız sayesinde öğrenmiş oldum. Teşekkürler!

{
Tuncay Turan
İnşaat Mühendisi
{
Mimarlık öğrenciliğim boyunca BIM programları kullanmamıştım ama öğrenmeyi gerçekten çok istiyordum. Birkaç defa ArchiCAD kullanmak istediğim için indirip öğrenmeye zamanım olmadığı için silmiştim. Mezun olduktan sonra Mimarlar Odası aracılığıyla Ender Hocamızdan ArchiCAD kursuna katıldım. Her dersi zevkle dinledim ve her derste çok şey öğrendim. Tüm konuları önemli noktalarının üstüne basa basa arkada soru bırakmayacak şekilde işledik. Gerçekten geriye baktığımda şöyle olsa daha iyi olurdu diyebileceğim bir tane durum yok. Her şey için teşekkürler, aldığım en keyifli eğitimlerden biriydi. 🙂
{
Seda Bağdadioğlu
Mimar
{

Yıllardır Archidad'a yaklaşmayı çekinip, eğitim boyunca 'Neden önce bu eğitime katılmamışım' sorusunu soruyordum kendime resmen. Ender Beyin paylaştığı bilgiler ve tecrübeler ile inanılmaz verimli bir süreç oldu. Programı çok severek anlatması ve çok iyi hakim olmasının dolayı 1.5 ay eğlenerek ve çabuk geçti. Hala benim gibi AutoCad ile çizip 3DsMax'a projeleri atanlara özellikle tavsiye ediyorum. Archicad ile inanılmaz vakit tasarrufu oluyor! Emeğinize sağlık ve tekrardan teşekkür ederim!

{
Viktoria Karadag
Mimar
{

Vermiş olduğunuz Arhicad 24 eğitiminde, hiçbir dersi kaçırmadan severek katıldım. Ender hocamız hiçbir ayrıntıyı atlamadan, ders boyunca enerjisini kaybetmeden tüm bilgileri vererek bizi derste hep pozitif enerjisi ve mükemmel anlatımıyla dersimizi izlememizi sağladı. Ender hocamıza vermiş olduğu eğitim ve katkıları için teşekkur ediyorum.

{
Muhteşem Tir
Mimar
{

Ender hocam ile katıldığım Archicad Kolay Mimari Etüt ve Emsal Hesapları atölyesi sektöre dair bana pek çok ipuçları verdi. Proje başlangıcındaki emsal ve etütler Excel tablosu aracılığı ve Archicad işbirliği ile otomatik ve anlık sonuçlar vererek işimi kolaylaştırdı ve çözümlediğim projedeki alan hesaplarında maksimum kazanç sağlamak daha garanti hale geldi. Kendisine emekleri ve değerli paylaşımları için teşekkür ederim.

{
Sibel Dostol
Y. Mimar
{
Katılmadan önce bu kadar faydalı olacağını tahmin etmemiştim. ARCHICAD’i bildiğimi düşünüyordum ama genel mantığını bilmiyormuşum. Programı en efektif şekilde kullanmak istiyorsanız mutlaka bu kursa katılmalısınız.
{
Ece Aykol
Mimar
{
Öğrencilik sürecimde severek kullandığım -kullandığımı sandığım- bir programdı, ArchiCAD. Kursa gelme sebebim daha da geliştirmek ve ileri bir seviye getirmekti. Meğer bildiğim her şey eksik, yanlış ve ArchiCAD’le zor sandığım her şey aslında çok kolaymış. Her derste bize sürprizler ve meraklar yaşatan bir kurstu. Samimi sohbeti, sabrı  ve her detayı eksiksiz anlatan Ender Hocama çok teşekkürler. 🙂
{
Vildan Çardak
Mimar
{

Bildiğimi sandığım birçok şeyin pratik yöntemini öğrendiğim çok verimli bir eğitim süreci oldu benim icin. İlk firsatta master eğitime katılmayı planlıyorum…

{
Gülendal Çilli Ar
Mimar
{

Archicad derslerine başlarken uzun saatler ders alacak olmak biraz endişelendirmişti ama Ender Hocam sayesinde hiç sıkılmadan -aksine aşırı motive bir şekilde- dersleri dinledim. Kendisinin yüksek enerjisi bizlere geçtiği gibi Archicad bilgisini de eğlenceli bir şekilde aktardı. Archicad ile tesadüfen tanışmıştım aslında ama bu kursu aldıktan sonra kesinlikle çizimlerime burdan devam etme kararını aldım. Çünkü Archicad, arayüzü oldukça kolay anlaşılabilir ve kullanıcı dostu bir program. Tüm bunların dışında Ender Hocama özel teşekkürlerimi iletmek istiyorum, eğitim öncesi, eğitim esnası ve eğitim sonrası süreçte her birimizin sorularıyla bıkmadan ilgilendiği için.. :))

{
Sinem Ermiş
Mimar | Şehir Plancısı
{
ArchiCAD’in ne kadar kapsamlı bir program olduğunu nelerin yapılabileceğini biliyordum; en azından bildiğimi sanıyordum. Sizin sayenizde bilmediğim ne kadar çok özelliği olduğunu gördüm. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan kursta ArchiCAD’in bütün detaylarını öğrenmek için can atıyorum.
{
Emre Can Kahya
Mimar
{

İnanilmaz güzel bir eğitim gördüm, Ender hocama sonsuz teşekkürler. Hem çok faydalı hem de eğlenceli bir kurs geçirdim, sertifikalı oluğu için ekstra mutluyum, cv’me koyabilirim. Yarın öbürgün buradan Ender hocama yeniden teşekkür etmek istiyorum, çok samimi ve içten bir hocadır. Hem öğrendik, hem de eğlendik hep beraber online olmasına rağmen. Hocamı tebrik ediyorum, çok güzel bir program hazırlamış.

{
Soma Saad Khalid
Mimarlık Öğrencisi
{

Büyük bir samimiyetle, hayatımda aldğım en yoğun, öğretici ve keyifli eğitimdi. Ender Hoca ve Archicad'i görünce, yıllarca başka yazılımlarda neden çırpınıp durmuşum diye kendimi sorguladım, fakat üzülmüyorum çünkü artık her şeyi Archicad'de yapacağım, Ender Hocamın sayesinde.

{
Necati Şeker
Mimar
{

Ender hoca bana programlar arasında en iyisini öğretti ve bunun okul hayatımda da ilerleyen iş hayatımda da bana büyük bir kolaylık sağlayacağına eminim. Çok değerli bir hazine.

{
Göksu Selçuk
İç Mimar
{

Mimarlar Odası'nın düzenlediği “ArchiCAD ile Mimari Modelleme ve BIM Süreçleri” eğitimine son versiyonu tanımak ve bilgilerimi pekiştirmek için katıldım. Bu eğitime katılmamdaki en önemli etken olan Ender Aydın, dokuz yıldır kullandığım ArchiCAD programını keşfetmemi sağlayan, her zaman ulaşabileceğiniz yetkin bir ArchiCAD eğitmenidir. Kurs sürecinde edindiğim bilgilerin iş yaşamımda bana büyük katkısı olacağını düşünmekteyim. Bu nedenle bu kursu herkese tavsiye ederim.

{
İdil Kemahlıoğlu
Mimar
{

Archicad'i hiç bilmeyen biri olarak; merak ettim ve araştırman sonucu Ender Hocamla tanıştım. Archicad eğitiminde bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakanızdan dolayı size çok teşekkür ederim. Archicad bilgim sıfır iken şu an çok iyi durumdayım sayenizde. Sağolun Hocam.

{
Önder Yeşilkaya
Tekniker
{

Archicad eğitimi; programın özünü anlatmaya, pratik uygulamaya yönelik ve kolay anlaşılabilir olarak eğitmenimizin bizlere aktardığını düşünüyorum. Eğitimden çok memnun kaldım. Her şeyden önemlisi eğitmenimiz Ender Beyin bizlere olan samimiyeti ve yaklaşımı bu eğitimdeki en önemli detaydı. Bu kaliteli eğitiminizden sonra da hepimize verdiğiniz destek için de ayrıca teşekkür ederim.

{
Dilşat Aktekin
Mimar
{

Zaman ve içerik bakımından verimli bir kurstu. Danışmanlığınız için ayrıca teşekkür ederim.

{
Cangül Özcan
{

Aldığım 12 saatlik eğitimde bile önceden Archicad’i kullanmama rağmen çok fazla beni pratikleştiren bilgilere sahip oldum. Eğitim boyunca derslerin hepsi keyifliydi. Program zaten diğer CAD programlarına göre gayet ileri seviyede ve mimari programdır. Emekleriniz için teşekkürler.

{
Beyza Özer
Mimar
{

Bu kursu iyi ki almışım dedirten bir süreçten geçtim. İş yükümün ne kadar hafifleyeceğini ve bunu işin en iyisi olan Ender Hocadan alarak ne kadar doğru bir şey yaptığımı gördüm. Ender Hocama bu kurs için çok teşekkür ediyorum.

{
Ahmet Erva Bozaba
Mimar
{

Eğer Archicad öğrenmek ve aktif bir biçimde kullanmak istiyorsanız Ender Aydın tartışmasız bir isimdir. Elimden geldiğince atölye çalışmalarını takip ediyorum. Bu atölye çalışması da çok verimli bir süreçti. Ender Aydın'ı izlemeye devam ediyorum, ilerideki atölyelerde görüşmek üzere.

{
Ali Kılıç
Akademisyen

Desteğiniz önemlidir!

Siz de katılmış olduğunuz eğitim hakkında değerli görüşlerinizi bildirerek destek olabilirsiniz.
Eğitimlerimize gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ederiz…

Katılımcı Görüşleri
Ender Aydın

Ender Aydın

Derste olmadığım sürece hızlı geri dönüş yaparım :)

I will be back soon

Ender Aydın
Selamlar... 👋
Sizinle iletişimde kalmak isterim, bana aşağıdaki sosyal medya veya iletişim kanallarımdan her zaman ulaşabilirsiniz...
Aktif iletişim kanallarım:
chat Hızlı İletişim