Katılımcı Görüşleri
{

Öğrenciyken yapılan tanıtımla her zaman aklımda olan ArchiCAD'i Türkçe olmasının faydalarını kullanarak iş hayatımda rahatlıkla öğrenebileceğimi ve kullanabileceğimi düşünmüştüm. Ancak ne kadar internet üzerinden öğrenmeye çalışsam da sürekli bir parçası eksik kalıyordu ve programı tam anlamıyla kullanamıyordum. İşler iyice karmaşıklaştığında artık işin yetkin kişisinden eğitim almak istedim ve Ender Hoca ile tanıştım. İş hayatımda kullandığım onca programın boşa uğraştırdığını, ArchiCAD'i baştan sona mimarlar için olduğunu mükemmel anlatımı ile ispatlayan Ender Hocamız sayesinde piyasa ve ihale projelerini artık tamamen ArchiCAD üzerinden hazırlamaya başladım. ArchiCAD ile mümkün olduğunca erken tanışın, Ender hoca ile hemen tanışın derim. Oldukça faydalı, etkili ve gelişmeye devam edecek olan bu kursu kaçırmayın. Her şey için teşekkürler...

{
Ahmet Bilal Güleşen
Mimar
{

ArchiCAD bilgim kendimce üniversite projeleri hazırlarken öğrendiğim bir programdı. Mezun olunca, sahip olduğum bilgilerin parça parça olduğunu fark ettim ve uzman birisinden detaylı kurs içeriği olan bir eğitim alma ihtiyacı hissettim. Ender Hoca'nın üniversitemde verdiği kısa eğitimlerle ve hocalarımın aracılığıyla tanıma fırsatım olmuştu. Bu noktada ArchiCAD denilince Ender Hoca aklıma geldi ve online ArchiCAD kursuna kayıt yaptırdım. Benim için çok verimli ve keyifli bir süreç oldu. Online olmasının rahatlığı ve Ender Hoca'nın muhteşem anlatış tarzıyla, kendimce koymaya çalıştığım yapboz parçaları tamamlanmış oldu. Kısacası üstümde ki koca bir yük kalktı.... İlginize ve emeğinize teşekkür ederim Ender Hoca'm.

{
Büşra Atılgan
Mimar
{

Archicad 2013 yılından bu yana modelleme ve uygulama projesi çizmek için kullanıyorum. Ender hocam sayesinde Archicad'i daha verimli ve pratik kullanmayı öğrendim, Ender hocama çok teşekkür ediyorum.

 

{
Yasin Balaban
Mimar
{

ArchiCAD öğrencilik dönemimde öğrenmeyi çok istediğim ama yoğun tempodan başlayamadığım bir programdı. Daha doğrusu başlama ve öğrenme sürecinin çok zaman alacağını düşünmüştüm. Sıfırdan başladığım için ilk başta internetten bir şekilde öğrenirim sandım bir süre denemeye çalışsam da maalesef olmadı. Çünkü videolar baştan sona tek elden çıkmıyordu ve her başlık için farklı kişilerin farklı anlatım tekniklerinden ötürü bir türlü odaklanamadığımı fark ettim. Sonra araştırırken karşıma Ender hoca çıktı. Ve iyi ki Ender hoca ile yollarımız kesişmiş ve iyi ki bu kursu almışım. Her hafta o kadar keyifli ve yoğun bir içerikle devam ettik ki tam anlamıyla harikaydı. Online eğitim olduğu için nerede olursanız olun kolaylıkla derslere katılma şansınız oluyor. Eğitim başlangıçtan, halihazırda Archicad kullananların bile bilmediği özelliklere, içeriklere ve kısayollara hakim olmanızı sağlıyor. Anca bu kadar profesyonel bir eğitim olabilir. Emeğinize, her soruya sabırla ve aynı heyecanla yanıt vermenize ve arkadaşça davranarak en ufak bir konuda bile her saatte yardımcı olduğunuz için kendi adıma çok teşekkür ederim.

{
Betül Söğüt
Mimar
{

ArchiCAD hızlı, pratik olması ve tüm proje süreçlerini yapıları inşa etmeden önce uzayda gösterebildiği için, bence mimarlar için ideal bir program. Bend de Covid-19 salgını süresince kursların online olarak yapılmasından dolayı ArchiCAD eğitimimi Ender Hocamdan alma fırsatı buldum. Ender Hocam, derslerdeki güler yüzlü mizacı ve eğlenceli anlatımı ile hem bize ArchiCAD’i en ince ayrıntısına kadar öğretti hem de kurs süresince heyecanımızı hep diri tuttu. Bunun için kendimi şanslı hissediyorum. Ender Hocama çok teşekkür ediyorum.

{
Vedat Elbir
Mimar
{

ArchiCAD, sürekli öğrenmek isteyip sonrasında vazgeçtiğim bir programdı. Her seferinde alternatif programlara yöneliyordum. Okulda Ender Hoca'nın derslerine girdiğim ve programı dar bir müfredatta ne kadar iyi anlattığını deneyimlediğim için kursun bana en iyi şekilde fayda sağlayacağını düşünerek kursa katıldım. Detaylı bir kurs programı sayesinde ArchiCAD ile ilgili tüm soru işaretlerim gitti. Kurstan sonraki işlerimde ArchiCAD'in pratikliğini kullanmayı tercih ettim. Ender Hoca'nın kurs sonrası desteklerinin olması da programı kullanmaya yönelik fazlasıyla teşvik oluşturdu.

{
Galip Kesici
Mimar
{

Çok değerli Ender Hocam, sizin kursunuza katılmanın öğrenciliğimde kendim için yaptığım en doğru şey olduğuna inanıyorum. Başta sınırsız ve ürkütücü olan bu programı hep kolaylıklarıyla çeşitli imkanlarıyla öğrettiniz gerçekten sevdirdiniz. Anlatımınız, işinize duyduğunuz sevgi dersi çok keyifli kılıyordu, tekrar bir başka kursta öğrenciniz olmayı çok isterim hocam. Yeni dönemin başlamasını ve Archicad becerilerimi gösterebilmeyi iple çekiyorum. Tekrardan çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık.

{
Fatma Zehra Çelik
Mimarlık Öğrencisi
{

Ender Hocam'ın emeği, sabrı, dersleri anlatma şevki ve her bilgiyi en yalın şekilde anlatım üslubuyla en karmaşık gibi görünen detayları bile kolay bir şekilde öğrenebilme imkanı bulduğum bu eğitime katıldığım için kendimi şanslı hissediyorum 🙂 Ayrıca eğitimden sonraki yardımları ve öğretme azmi için de bir kez daha Ender Hocam'a teşekkür ediyorum. Sevgiler...

{
Esranur Kömürcü
Mimar
{

Online çizim kursuna katılmak konusunda tereddütlerim vardı. Fakat Ender Hoca'nın konulara temelden başlayarak, adım adım anlatması, pratik yaptırması sayesinde 'uzaktan' hissiyatına hiç kapılmadım. Ender Hocanın verdiği projeyi, derslere paralel olarak Archicad'den çizmek gerçekten öğrenme sürecimi çok olumlu etkiledi. Her bir saniyeyi verimli geçirdiğim bir eğitimdi!

{
Selen Şahin
Mimar
{

Eğitim ve dahası... Mimarlığın ve CAD dünyasının hızla büyüyen (kullanıcılarıyla da...) hırçın çocuğuyla tanışmadıysanız şimdi tam da sırası... Archicad her sürümünde üzerine katarak ilerlerken elinizde CAD dünyasında yapacaklarınızı neredeyse sınırsız kılan bir güç haline geliyor!... İşte tam da burada, size bunu en ince ayrıntılarına, en can alıcı noktalarına, en eğlenceli halleriyle aktaran "1"i lazım... Bir eğitimden daha fazlası demem de bundan... Öğrenirken eğlenin - sıkıcı ve tekdüzelikten uzak... Ender Aydın Hocam, iyi ki varsınız... Eğitimin her dakikasından ayrı keyif aldım... ve sizinle öğrenirken keyif almaya devam edeceğim. İyi ki Archicad kullanıyorsunuz 🙂 Daha da önemlisi iyi ki eğitmenliğini siz yapıyorsunuz... Her şey için teşekkürler... Yüz yüze olacağımız ve bu duyguları paylaşacağımız nice eğitimlere...

{
Adem Sabırlı
Mimar
{
Mimarlık son sınıf öğrencisi olarak katıldığım bu kursta okul projelerimde kullandığım bu programı neredeyse hiç bilmediğimi farkettim. Ama ARCHICAD’in en ince detaylarına kadar düşünülerek hazırlanan kurs gerçekten de sizi ileri seviyeye taşıyor. 7 hafta boyunca Ender Hocanın hiç sıkmadan, son derece keyifli, esprili anlatımıyla hem ARCHICAD’e hem de meslek hayatına dair çok şey öğrendim. Emeğinize sağlık hocam, çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.
{
Ceylin Sucuer
Mimar
{

Tahmin ettiğimden çok daha samimi bir ortam vardı. Ender hocanın derse hakimiyeti olsun, derslerin işleniş şekli olsun harika bir deneyimdi. İyi ki katılmışım, başta çok değerli hocamı yakından tanıma fırsatı buldum diğer yandan çok güzel arkadaşlıklar kurdum. Her şey için teşekkürler.

{
Yağmur Gümüşkaya
Mimar
{
ARCHICAD ile ilk karşılaştığımda hızını görüp kullandığım programdan soğumuştum bir nevi. Uzun süre öğrenme fırsatım olmadı. Daha sonra Mimarlar Odası aracılığıyla Ender hocamla tanıştım ve hayatımın iyikileri arasına girdi. Derslerdeki akıcı esprili akılcı anlatımıyla kısa sürede ARCHICAD’in tüm inceliklerini sabırla itinayla bizimle paylaştı. Kurs bittikten sonra dahi herhangi bir sorumuz olduğunda bi mail kadar yakınımızda olduğunu belirtmesi ne kadar özverili olduğunun göstergesi. Ayrıca Yeni Mezunlara Destek programı olarak hazırladığı süreç takdire şayan. İyi ki Ender hoca gibi bir eğitimciyle tanıştım. Her şey için çok teşekkür ederim hocam iyi ki varsınız.
{
Ayşen Ümmetoğlu
Mimar
{
2  haftalık Mimarlar Odası eğitimindeki heyecan verici fragmandan sonra filmi de görmek gerekiyordu, ben de yapmam gerekeni yaptım ve Ender hocamın kursuna katıldım 🙂 Her hafta bildiğimi zannettiğim bir konuda mutlaka yeni şeyler öğrendim ve gerçekten hiç sıkılmadım. Emeğinize sağlık hocam, çok teşekkür ederim bu verimli kurs için.
{
Ali Buğa
Mimar
{

Ender Hocam'ın emeği, sabrı, dersleri anlatma şevki ve her bilgiyi en yalın şekilde anlatım üslubuyla en karmaşık gibi görünen detayları bile kolay bir şekilde öğrenebilme imkanı bulduğum bu eğitime katıldığım için kendimi şanslı hissediyorum 🙂 Ayrıca eğitimden sonraki yardımları ve öğretme azmi için de bir kez daha Ender Hocam'a teşekkür ediyorum. Sevgiler...

{
Esranur Kömürcü
Mimar
{

18 yıllık mimarım ve özel sektör çalışanıyım. İyi bir Autocad kullanıcısıyım. Uzun zamandır takip ettiğim BIM yazılımlarından birine geçmenin artık elzem olduğunu -geldiğimiz teknolojik nokta itibariyle- anlayıp tercihimi Archicad’den yana kullandım ve araştırmalarım sonucu Ender beyle tanıştık. Eğitim sürecini çok keyifli bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Gerçekten çok verimli, işin sistematiğini anlayacağınız samimi bir eğitim ortamı sunuluyor. Eğitim içeriği ve kalitesi, bu işin gerçekten ciddiyetle yapıldığının bir göstergesi. Ender bey Archicad eğitmenliğine kendini adamış ve bu eğitimi profesyonelce yapan bir meslektaşım. Bunca yıldır biz bu 2 boyutlu programlarla ne diye uğraşmışız dedirten bir eğitiminden geçtim. Ve gençlere, meslektaşlarıma tavsiyem şudur: Eğer bir Archicad eğitimi almak istiyorsanız Ender beye koşulsuz güvenebilirsiniz. ‘Aman canım ne gerek var internetten izler öğreniriz’ diyenlere tavsiyem, işin mantığını ve sistematiğini doğru oturtmak şart. Bunu internet videolarıyla yapmak çok zor. Ne kadar doğru bilgi varsa bir o kadar da yanlış bilgi var sanal ortamda ayırt etme şansımız olmayan. Bu nedenle hiç düşünmeksizin bu eğitime katılın… Sevgili Ender hocam; meslek hayatıma yapmış olduğunuz katkı için size çok teşekkür ediyorum. Samimiyetiniz ve içtenliğiniz için de. Bundan sonraki süreçte de bizimle olacağınızı biliyorum, görüşmeye devam edeceğiz tabi ki. İzmir’e her gelişimde sizi ziyaret etmek isteyeceğim bir meslektaşım, hocam oldu. Katkılarınız için çok teşekkürler. Sevgiler…

{
Bengü Altun
Mimar
{

Büyük bir samimiyetle, hayatımda aldğım en yoğun, öğretici ve keyifli eğitimdi. Ender Hoca ve Archicad'i görünce, yıllarca başka yazılımlarda neden çırpınıp durmuşum diye kendimi sorguladım, fakat üzülmüyorum çünkü artık her şeyi Archicad'de yapacağım, Ender Hocamın sayesinde.

{
Necati Şeker
Mimar
{
Ender hocamı atölye eğitimine katılmadan öncede tanıma fırsatı bulmuştum ve ne kadar bilgili, özverili çalıştığını biliyordum bu yüzden orta seviyede olan Archicad bilgimi ilerletmek için atölye eğitimine katıldım ve kesinlikle çok memnun kaldım. Saatlerce uğraştığım şeyleri birkaç komutla nasıl halledebileceğimi, kısayolları ve güzel sunumlar hazırlamak için Archicad’den başka hiçbir programa ihtiyacım olmadığını Ender hocam sayesinde görmüş oldum. Çok keyifli ve verimli bir atölye geçirdiğim için hocama ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu yüzden gönül rahatlığıyla herkese Ender hocanın eğitimlerini tavsiye ediyorum.
{
İlayda Kozanoğlu
Mimarlık Öğrencisi
{

Archicad programını yeni keşfetmiş bir mimar olarak, ufak bir alt yapı oluşturduktan sonra Ender Bey’in online eğitimine katılmak çok doğru bir karar oldu. Aldığımız eğitimde sadece yeni sürüm hakkında değil, Archicad’in bu zamana kadar olan serüveni hakkında da birçok bilgi edindik. Programı anlamak ve doğru kullanmak adına Ender Bey’in çok doğru bir planlama yaptığını düşünüyorum. Türkiye’deki Archicad kullanıcıları için büyük bir şans olduğunu dile getirmek isterim. Eğitimlerin sonunda, başlangıçta beklediğim sonuçtan çok daha fazlasını edindiğimi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Archicad bilgisini ve tecrübesini bizimle paylaştığı için Ender Bey’e çok teşekkür ederim.

{
Gözde Kübra Palaşoğlu
Mimar
{

Ender Hocanın bilgisi ve birikimi gerçekten çok iyi, ezberleme yöntemiyle değil de öğrenme, mantığını kavrama yöntemiyle çalışması çok güzel işliyor. Açıkça söylemek gerekirse beklediğimden üstün bir eğitim oldu. İyi ki tanışmışız. Her şey için kendisine çok teşekkür ediyorum... Ender hoca bolca balık tutmayı öğretiyor, eğer odaklanabilirseniz bolca balık yakalayabilirsiniz. Ben belki ilerleyen zamanlarda kursu tekrar alırım diye düşünüyorum.
Dipnot: Projelerim artık daha erken bitiyor. Herkese sağlıklı günler dilerim, görüşmek dileğiyle Ender Hocam ((:

{
Okan Topuz
Mimar
{

ArchiCAD, sürekli öğrenmek isteyip sonrasında vazgeçtiğim bir programdı. Her seferinde alternatif programlara yöneliyordum. Okulda Ender Hoca'nın derslerine girdiğim ve programı dar bir müfredatta ne kadar iyi anlattığını deneyimlediğim için kursun bana en iyi şekilde fayda sağlayacağını düşünerek kursa katıldım. Detaylı bir kurs programı sayesinde ArchiCAD ile ilgili tüm soru işaretlerim gitti. Kurstan sonraki işlerimde ArchiCAD'in pratikliğini kullanmayı tercih ettim. Ender Hoca'nın kurs sonrası desteklerinin olması da programı kullanmaya yönelik fazlasıyla teşvik oluşturdu.

{
Galip Kesici
Mimar
{
Öncelikle Ender Hoca çok cana yakın, her koşulda, her an ulaşabileceğiniz bir eğitmen, kendisine ders boyunca ve sonrasında hiç çekinmeden tüm sorularımı sordum ve yanıtını da aldım. Archicad kursunu herkese tavsiye ederim, kesinlikle pişman olmayacaksınız. 7 hafta boyunca hem keyifli hem de öğretici süreç yaşadık. Ender Hocam iyi ki varsınız, gelmeyi düşünen arkadaşlar varsa hiç beklemeden bir sonraki kursa kayıt yaptırsınlar, çok faydasını göreceklerdir.
{
Seray Çağlar
Mimar
{
Ender Hocayla tanıştığım gün en şanslı günüm olduğunu düşünüyorum. Daha önceden Archicad’i kullanmayı çok istemiş ama her seferinde beni kısıtlayacağı düşüncesiyle bu istekten vazgeçmiştim ta ki… bugüne kadar. Derste öğrendiğim hem mesleki hem program bilgileri sayesinde kendimi bu konularda iyi ifade edebilecek konuma geldiğimi düşünüyorum. Derslerin işleyişi tek kelimeyle çok eğlenceli ve aynı zamanda eğitici, dersin nasıl geçtiğini anlamıyor insan. Kursun sonunda eve geldiğimde, şimdi ben ne yapıcam, keşke kurs bitmeseydi dediğimi söyleyebilirim. Kursa katılmayı düşünüp aklında soru işaretleri olan ya da emin olmayan herkese tavsiye ediyorum. Eğitim sonunda keşke daha önceden böyle bir eğitime katılsaydım diyeceksiniz. Tekrar Ender Hocama böyle bir eğitim programı yapıp biz yeni mezun ya da okuyan mimarlık/iç mimarlık öğrencilerine gösterdiği anlayışı ve desteği, paylaştığı bilgileri, eğitim videoları ve webinarları için çok teşekkür ederim.
{
Tuğba Aka
Mimar
{

Archicad’i öğrenmek istiyor fakat kendi kendime öğrenmekten korkuyordum. Tam da o zamanlar açılan Ender hocanın kursuna katıldım. Okul çıkışları kursa gidecektim ve okul yoğunluğuyla beraber yorucu ve sıkıcı olacağını düşünmüştüm. Fakat çok yanılmışım, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım çok keyif aldığım bir süreç oldu. Bir program ancak bu kadar iyi öğretilebilirdi. Kurs sürecinde de sonrasında da her sorumu sıkılmadan cevapladı. Ender hocama çok teşekkür ediyorum. İyi ki yollarımız kesişmiş.

{
Melis Anıl
Mimarlık Öğrencisi
{

Online çizim kursuna katılmak konusunda tereddütlerim vardı. Fakat Ender Hoca'nın konulara temelden başlayarak, adım adım anlatması, pratik yaptırması sayesinde 'uzaktan' hissiyatına hiç kapılmadım. Ender Hocanın verdiği projeyi, derslere paralel olarak Archicad'den çizmek gerçekten öğrenme sürecimi çok olumlu etkiledi. Her bir saniyeyi verimli geçirdiğim bir eğitimdi!

{
Selen Şahin
Mimar
{

Geçen ay Ender hocamızın Archicad Atölye kursunu aldım. Archicad’i önceden de kullanmış olmama rağmen bilmediğim bir sürü ipuçları çıktı. Ender hocamız sayesinde kısa sürede en ince ayrıntısına kadar öğrendim. Projelerimde yaptığım modellemelerde öğrendiklerim pratiklik sağladı ve en önemlisi zamandan kazandım. Ender hoca sayesinde her şey daha da kolaylaştı. Herkese tavsiye ederim. Çok teşekkürler.

{
Çağla Işık
Mimarlık Öğrencisi
{

Archicad eğitimi; programın özünü anlatmaya, pratik uygulamaya yönelik ve kolay anlaşılabilir olarak eğitmenimizin bizlere aktardığını düşünüyorum. Eğitimden çok memnun kaldım. Her şeyden önemlisi eğitmenimiz Ender Beyin bizlere olan samimiyeti ve yaklaşımı bu eğitimdeki en önemli detaydı. Bu kaliteli eğitiminizden sonra da hepimize verdiğiniz destek için de ayrıca teşekkür ederim.

{
Dilşat Aktekin
Mimar
{

Bir BIM programını öğrenmeyi kullanmayı her mimar ister ama alışkanlıklar, sadece sizin de değil beraber çalıştıklarınızın alışkanlıkları hep engel olur. Artık yeter diyip Archicad'e videolar izleyerek, izlediklerimi uygulamaya çalışarak başladım. Çat pat öğrendim bir şeyler, eksiklerim olduğunu biliyodum ama yine de fena değilim diyodum kendi kendime. Kursunuza başlayınca anladım ki "çok fenaymışım". Ama bunun da ayrı bi keyfi varmış. Arkasına ağır bi yük bağlıyken koşmaya çalışan birisinin, yükünden kurtulduktan sonraki koşudan duyacağı hazzı, rahatlığı hissettim sanki kurs süresince, ne kadar tırmalıyomuşum meğerse. Emekleriniz için sağ olun Ender hocam. İnşaallah tüm bileşenleri ile mimarlık ve mühendislik hizmeti verenler Archicad veya başka BIM programları kullanmaya başlar da veri paylaşmada, çıktı almada 🙂 Ve daha birçok konuda işimiz daha da kolaylaşır ve profesyonelleşir.

{
Uğur Keleş
Mimar
{

Mimarlar Odası'nın düzenlediği “ArchiCAD ile Mimari Modelleme ve BIM Süreçleri” eğitimine son versiyonu tanımak ve bilgilerimi pekiştirmek için katıldım. Bu eğitime katılmamdaki en önemli etken olan Ender Aydın, dokuz yıldır kullandığım ArchiCAD programını keşfetmemi sağlayan, her zaman ulaşabileceğiniz yetkin bir ArchiCAD eğitmenidir. Kurs sürecinde edindiğim bilgilerin iş yaşamımda bana büyük katkısı olacağını düşünmekteyim. Bu nedenle bu kursu herkese tavsiye ederim.

{
İdil Kemahlıoğlu
Mimar
{

Bir mimarlık öğrencisi olarak belirtmeliyim ki okuldan aldığım eğitimden çok daha fazlasını buradan aldım. ArchiCAD programına başta sadece 3d program öğrenmek için başvurmuştum fakat Photoshop bile kullanmamıza çoğu zaman gerek kalmadığını öğrendim. Pafta için bile birçok seçeneğinin olması avantaj sağladı. Genelde insanlar sertifika almak için kurslara gitmek ister ama bir kurstan çok daha fazlası oldu benim için. Online derslerde de etkili olduğunu düşünüyorum belki online derslerde çok fazla not alma şansınız olmayabilir. Onun dışında verimliydi. Her şey için sonsuz teşekkürler…

{
Pelda Sevgi
Mimarlık Öğrencisi
{

İkikalem ve İzmir Mimarlar Odası’nın yaptığı 4 derslik ücretsiz Archicad eğitimine katıldım. Ender Hocam öğrenim hayatımdan da tanıdığım, bildiğim değerli bir insandır. Kurs boyunca da gerçekten işe yarar, kısa zamanda adeta hap gibi bilgiler vererek teorik ve pratik eğitim sunmuştur. Özellikle Archicad’deki az bilinen fakat hayat kurtaran detayların üzerinde durarak ve BIM’e geçişi özetleyerek çok faydalı olmuştur. Kendisine ve Mimarlar Odası’na bu fırsatı sunduğu için tekrar teşekkürler.

{
Osman Ahmet Yücel
Mimar
{

İzmir Mimarlar Odası aracılığıyla 2 haftalık eğitim aldığımız kursta Archicad’i yanlış ve eksik kullandığımı fark ettim ve gerçekten çok önemli ipucları ögrendim. Ender hocaya akıcı ve zevkli anlatımı için teşekkür ederiz. Herkese Ender hocadan Archicad dinlemesini tavsiye ederim.

{
Aysu Çakır
Mimar
{
Ender Hocama öncelikle teşekkür ediyorum. İzmir Mimarlar Odası bünyesinde ücretsiz kurs açarak, meslektaşlarına olan desteği ve bu desteğindeki samimiyeti için… Sadece dört derste harikalar yarattı, bizleri Archicad hakkında bilgilendirdi. Akıcı konuşması ve esprili anlatımıyla sıkmadan, yormadan bizleri birer Archicad neferi yaptılar. Sürekli duyduğumuz BIM’in ne olduğunu, ne olmadığını, ne kadar yararlı ve işi kolaylaştıran bir sistem olduğunu gösterdi. Teşekkürler Hocam. 🙂
{
Alper Demirsoy
Mimar
{

Ender Hocam ile Archicad’in tüm inceliklerini henüz okulda öğrenciyken görmek ve Archicad kullanma pratiği oluşturmak proje sürecimi oldukça rahatlattı. Eğitim gerek içerik gerekse Ender Hocamın akıcı anlatımıyla oldukça keyifli ve öğreticiydi, emeğinize sağlık Ender Hocam.

{
Furkan Taşdemirel
Mimarlık Öğrencisi
{

Programı daha önce hiç kullanmadım ama hocamız sayesinde başlangıçtan ileri seviyeye mimari ihtiyaçları karşılayacak şekilde öğrenme fırsatı yakaladım. Açıkçası Bim programları ve Archicad dahilinde bu kapsamda Türkiye'de çok az eğitimci ve eğitim modeli var. Ender hocamızın ilgisi, desteği ve kurduğu sistem son derece katkı sağlayan ve öğreten bir sistem. İkikalem Mimarlık dahilinde Archicad eğitimi kesinlikle öğrenci ve çalışan dahilinde bütün mimari ihtiyacı sonuna kadar size sunuyor. İkikalem Mimarlık ve Ender Hoca'nın her Archicad kullanıcısının ya da program hakkında bilgi sahip olmak isteyenler için mutlaka uğraması gereken bir durak olarak görüyorum. Emekleri için Ender hocaya sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

{
Burak Çilingir
İnşaat Mühendisi
{

Mimarlık öğrencisi olarak aldığım Online Archicad dersleri sayesinde Archicad seviyemi Ender hocanın keyifli anlatımıyla daha ileri seviyeleri taşıdım. Kendisinin sadece ders esnasında ve sonrasındaki ilgi alakası eğitim almayı düşünenlere tavsiye için yeterli olacaktır. 🙂

{
Çağatay Çomaklı
Mimarlık Öğrencisi
{

Daha önce Archicad kullanmamıştım, meğer geç kalmışım. Keşke daha önce başlasaydım diye düşünüyorum. Ender Hocamın sayesinde online olarak aldığımız kurs çok faydalı oldu. Kurstan sonra verdiği destek de çok anlamlı. Kendisine teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim.

{
Omer Chousein
Mimar
{

Archicad her mimarın öğrenmesi gereken bir program. Verimli kurs programı sebebiyle Ender Hocaya çok teşekkür ederim.

{
Ebru Aydeniz
Mimar
{
Uzun yıllar taslak ve modelleme gibi sunum amaçlı dökümanlar hazırlamak için ArchiCAD’i kullandım. İki Kalem’den aldığım 2 günlük master eğitimi sonrası ArchiCAD’in asıl gücüne eriştim ve daha fazlasının keşfetmem için beklediğini biliyorum. Bunu anlayabilmek bile önemli bir kazanım. Teşekkürler Ender bey.
{
Sarullah Demirel
Mimar
{

Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek, hakkıyla hazırlanmış bir eğitim programı… İnsani değerlerin farkında olan, hayatının merkezinde ‘insan’ olan, sevgi-saygı çerçevesinde bize kattıkları için Ender hocama sonsuz sevgi ve teşekkürler!

{
Mervem Balatacı
Mimar

Desteğiniz önemlidir!

Siz de katılmış olduğunuz eğitim hakkında değerli görüşlerinizi bildirerek destek olabilirsiniz.
Eğitimlerimize gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ederiz…

Gizli tutulacak ve kesinlikle başkalarıyla paylaşılmayacaktır.
Gizli tutulacak ve kesinlikle başkalarıyla paylaşılmayacaktır.
Lütfen almış olduğunuz eğitimle ilgili değerlendirmelerinizi belirtiniz.
=