Katılımcı Görüşleri
{

Öğrenciyken yapılan tanıtımla her zaman aklımda olan ArchiCAD'i Türkçe olmasının faydalarını kullanarak iş hayatımda rahatlıkla öğrenebileceğimi ve kullanabileceğimi düşünmüştüm. Ancak ne kadar internet üzerinden öğrenmeye çalışsam da sürekli bir parçası eksik kalıyordu ve programı tam anlamıyla kullanamıyordum. İşler iyice karmaşıklaştığında artık işin yetkin kişisinden eğitim almak istedim ve Ender Hoca ile tanıştım. İş hayatımda kullandığım onca programın boşa uğraştırdığını, ArchiCAD'i baştan sona mimarlar için olduğunu mükemmel anlatımı ile ispatlayan Ender Hocamız sayesinde piyasa ve ihale projelerini artık tamamen ArchiCAD üzerinden hazırlamaya başladım. ArchiCAD ile mümkün olduğunca erken tanışın, Ender hoca ile hemen tanışın derim. Oldukça faydalı, etkili ve gelişmeye devam edecek olan bu kursu kaçırmayın. Her şey için teşekkürler...

{
Ahmet Bilal Güleşen
Mimar
{

ArchiCAD bilgim kendimce üniversite projeleri hazırlarken öğrendiğim bir programdı. Mezun olunca, sahip olduğum bilgilerin parça parça olduğunu fark ettim ve uzman birisinden detaylı kurs içeriği olan bir eğitim alma ihtiyacı hissettim. Ender Hoca'nın üniversitemde verdiği kısa eğitimlerle ve hocalarımın aracılığıyla tanıma fırsatım olmuştu. Bu noktada ArchiCAD denilince Ender Hoca aklıma geldi ve online ArchiCAD kursuna kayıt yaptırdım. Benim için çok verimli ve keyifli bir süreç oldu. Online olmasının rahatlığı ve Ender Hoca'nın muhteşem anlatış tarzıyla, kendimce koymaya çalıştığım yapboz parçaları tamamlanmış oldu. Kısacası üstümde ki koca bir yük kalktı.... İlginize ve emeğinize teşekkür ederim Ender Hoca'm.

{
Büşra Atılgan
Mimar
{

Archicad 2013 yılından bu yana modelleme ve uygulama projesi çizmek için kullanıyorum. Ender hocam sayesinde Archicad'i daha verimli ve pratik kullanmayı öğrendim, Ender hocama çok teşekkür ediyorum.

 

{
Yasin Balaban
Mimar
{

ArchiCAD öğrencilik dönemimde öğrenmeyi çok istediğim ama yoğun tempodan başlayamadığım bir programdı. Daha doğrusu başlama ve öğrenme sürecinin çok zaman alacağını düşünmüştüm. Sıfırdan başladığım için ilk başta internetten bir şekilde öğrenirim sandım bir süre denemeye çalışsam da maalesef olmadı. Çünkü videolar baştan sona tek elden çıkmıyordu ve her başlık için farklı kişilerin farklı anlatım tekniklerinden ötürü bir türlü odaklanamadığımı fark ettim. Sonra araştırırken karşıma Ender hoca çıktı. Ve iyi ki Ender hoca ile yollarımız kesişmiş ve iyi ki bu kursu almışım. Her hafta o kadar keyifli ve yoğun bir içerikle devam ettik ki tam anlamıyla harikaydı. Online eğitim olduğu için nerede olursanız olun kolaylıkla derslere katılma şansınız oluyor. Eğitim başlangıçtan, halihazırda Archicad kullananların bile bilmediği özelliklere, içeriklere ve kısayollara hakim olmanızı sağlıyor. Anca bu kadar profesyonel bir eğitim olabilir. Emeğinize, her soruya sabırla ve aynı heyecanla yanıt vermenize ve arkadaşça davranarak en ufak bir konuda bile her saatte yardımcı olduğunuz için kendi adıma çok teşekkür ederim.

{
Betül Söğüt
Mimar
{

ArchiCAD hızlı, pratik olması ve tüm proje süreçlerini yapıları inşa etmeden önce uzayda gösterebildiği için, bence mimarlar için ideal bir program. Bend de Covid-19 salgını süresince kursların online olarak yapılmasından dolayı ArchiCAD eğitimimi Ender Hocamdan alma fırsatı buldum. Ender Hocam, derslerdeki güler yüzlü mizacı ve eğlenceli anlatımı ile hem bize ArchiCAD’i en ince ayrıntısına kadar öğretti hem de kurs süresince heyecanımızı hep diri tuttu. Bunun için kendimi şanslı hissediyorum. Ender Hocama çok teşekkür ediyorum.

{
Vedat Elbir
Mimar
{

ArchiCAD, sürekli öğrenmek isteyip sonrasında vazgeçtiğim bir programdı. Her seferinde alternatif programlara yöneliyordum. Okulda Ender Hoca'nın derslerine girdiğim ve programı dar bir müfredatta ne kadar iyi anlattığını deneyimlediğim için kursun bana en iyi şekilde fayda sağlayacağını düşünerek kursa katıldım. Detaylı bir kurs programı sayesinde ArchiCAD ile ilgili tüm soru işaretlerim gitti. Kurstan sonraki işlerimde ArchiCAD'in pratikliğini kullanmayı tercih ettim. Ender Hoca'nın kurs sonrası desteklerinin olması da programı kullanmaya yönelik fazlasıyla teşvik oluşturdu.

{
Galip Kesici
Mimar
{

Çok değerli Ender Hocam, sizin kursunuza katılmanın öğrenciliğimde kendim için yaptığım en doğru şey olduğuna inanıyorum. Başta sınırsız ve ürkütücü olan bu programı hep kolaylıklarıyla çeşitli imkanlarıyla öğrettiniz gerçekten sevdirdiniz. Anlatımınız, işinize duyduğunuz sevgi dersi çok keyifli kılıyordu, tekrar bir başka kursta öğrenciniz olmayı çok isterim hocam. Yeni dönemin başlamasını ve Archicad becerilerimi gösterebilmeyi iple çekiyorum. Tekrardan çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık.

{
Fatma Zehra Çelik
Mimarlık Öğrencisi
{

Ender Hocam'ın emeği, sabrı, dersleri anlatma şevki ve her bilgiyi en yalın şekilde anlatım üslubuyla en karmaşık gibi görünen detayları bile kolay bir şekilde öğrenebilme imkanı bulduğum bu eğitime katıldığım için kendimi şanslı hissediyorum 🙂 Ayrıca eğitimden sonraki yardımları ve öğretme azmi için de bir kez daha Ender Hocam'a teşekkür ediyorum. Sevgiler...

{
Esranur Kömürcü
Mimar
{

Online çizim kursuna katılmak konusunda tereddütlerim vardı. Fakat Ender Hoca'nın konulara temelden başlayarak, adım adım anlatması, pratik yaptırması sayesinde 'uzaktan' hissiyatına hiç kapılmadım. Ender Hocanın verdiği projeyi, derslere paralel olarak Archicad'den çizmek gerçekten öğrenme sürecimi çok olumlu etkiledi. Her bir saniyeyi verimli geçirdiğim bir eğitimdi!

{
Selen Şahin
Mimar
{

Eğitim ve dahası... Mimarlığın ve CAD dünyasının hızla büyüyen (kullanıcılarıyla da...) hırçın çocuğuyla tanışmadıysanız şimdi tam da sırası... Archicad her sürümünde üzerine katarak ilerlerken elinizde CAD dünyasında yapacaklarınızı neredeyse sınırsız kılan bir güç haline geliyor!... İşte tam da burada, size bunu en ince ayrıntılarına, en can alıcı noktalarına, en eğlenceli halleriyle aktaran "1"i lazım... Bir eğitimden daha fazlası demem de bundan... Öğrenirken eğlenin - sıkıcı ve tekdüzelikten uzak... Ender Aydın Hocam, iyi ki varsınız... Eğitimin her dakikasından ayrı keyif aldım... ve sizinle öğrenirken keyif almaya devam edeceğim. İyi ki Archicad kullanıyorsunuz 🙂 Daha da önemlisi iyi ki eğitmenliğini siz yapıyorsunuz... Her şey için teşekkürler... Yüz yüze olacağımız ve bu duyguları paylaşacağımız nice eğitimlere...

{
Adem Sabırlı
Mimar
{
2  haftalık Mimarlar Odası eğitimindeki heyecan verici fragmandan sonra filmi de görmek gerekiyordu, ben de yapmam gerekeni yaptım ve Ender hocamın kursuna katıldım 🙂 Her hafta bildiğimi zannettiğim bir konuda mutlaka yeni şeyler öğrendim ve gerçekten hiç sıkılmadım. Emeğinize sağlık hocam, çok teşekkür ederim bu verimli kurs için.
{
Ali Buğa
Mimar
{

Archicad ve Twinmotion programlarını Ender Hoca'nın ayrıntılı anlatımı sayesinde nasıl daha iyi ve rahat kullanabileceğimi gördüm. Dersler detaylı, dikkat çekici ve verimli bir şekilde geçmekte. Bilgi aktarımlarınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.

{
Dilay Kılıç
Mimarlık Öğrencisi
{

ARCHICAD bildiğimi sanmama rağmen bu kurs sayesinde kendimi çok ilerlettim. Kurs süresi kısa gibi gözükse de harcadığınız çaba sayesinde dersleri en verimli şekilde değerlendirdik. Emeğinize sağlık hocam. 🙂

{
Tuğba Kaya
Mimarlık Öğrencisi
{
Öğrencilik sürecimde severek kullandığım -kullandığımı sandığım- bir programdı, ArchiCAD. Kursa gelme sebebim daha da geliştirmek ve ileri bir seviye getirmekti. Meğer bildiğim her şey eksik, yanlış ve ArchiCAD’le zor sandığım her şey aslında çok kolaymış. Her derste bize sürprizler ve meraklar yaşatan bir kurstu. Samimi sohbeti, sabrı  ve her detayı eksiksiz anlatan Ender Hocama çok teşekkürler. 🙂
{
Vildan Çardak
Mimar
{

Ders esnasında ve dersler bittikten sonraki ilginiz için teşekkür ederim Ender Hocam. İşlerimizin süresini doğru planlayıp maksimum verim almamızı sağlayan Archicad programını, sektördeki tüm arkadaşlarıma öneririm.

{
Sevinç İlayda Ertan
Mimar
{
Uzun yıllar taslak ve modelleme gibi sunum amaçlı dökümanlar hazırlamak için ArchiCAD’i kullandım. İki Kalem’den aldığım 2 günlük master eğitimi sonrası ArchiCAD’in asıl gücüne eriştim ve daha fazlasının keşfetmem için beklediğini biliyorum. Bunu anlayabilmek bile önemli bir kazanım. Teşekkürler Ender bey.
{
Sarullah Demirel
Mimar
{

Müstakbel mimar adayı olarak iki yıllık serüvenimde, internet üzerinden böylesine şahane bir ortamda ders almak mümkün olmamıştı. ArchiCAD ile 1.sınıfın 2. döneminde tanıştım. Karıştıra karıştıra biraz Youtube biraz forumlar derken tamam ya programı gayet iyi kullanıyorum dedim. Gün gelip çattı ve değerli Ender Aydın hocamın Archicad e-kitabını aldım… 2-3 ay faydalandıktan sonra e-kitabı tamamlamadan ben gayet iyi kullanıyorum demeye başladım. 🙂 Corona virüs ile geçirdiğimiz üzücü günlerin başında Online Archicad Dersleri, kursuna katılıp bu fırsattan istifade etmek nasip oldu. Ender hocam fazlasıyla beyefendi ve nazik bir kişilik. Online kursun ilk öğrencilerinin arasında olmamla birlikte eğitim boyunca fazlasıyla keyifli ve samimi bir ortamda bu eğitimi tamamladık. Kullanmayı bildiğimi sandığım ArchiCAD içerisinde hiç el sürmediğim ve bir o kadar kapsamlı, nokta atışı bilgileri öğrenme fırsatı yakaladım. Kendisine yöneltilen soruları zevkle cevaplayıp, işin ehli olduğunu her seferinde bizlere gösterdi. İşini severek yapan ve bu denli ilgili bir öğretmenle tanıştığıma çok mutluyum. ArchiCAD programı AutoCAD ile karşılaştırılmaması gereken bir Yapı Bilgi Modelleme (BIM) sistemine sahip ve AutoCAD ile yapılan iş yükünü 10 – 15 kat azaltan, şahane bir hizmet sunuyor. Vesselam.

{
Muhammed Nurullah Cem İkbal Yılmaz
Mimarlık Öğrencisi
{

Bir mimarlık öğrencisi olarak belirtmeliyim ki okuldan aldığım eğitimden çok daha fazlasını buradan aldım. ArchiCAD programına başta sadece 3d program öğrenmek için başvurmuştum fakat Photoshop bile kullanmamıza çoğu zaman gerek kalmadığını öğrendim. Pafta için bile birçok seçeneğinin olması avantaj sağladı. Genelde insanlar sertifika almak için kurslara gitmek ister ama bir kurstan çok daha fazlası oldu benim için. Online derslerde de etkili olduğunu düşünüyorum belki online derslerde çok fazla not alma şansınız olmayabilir. Onun dışında verimliydi. Her şey için sonsuz teşekkürler…

{
Pelda Sevgi
Mimarlık Öğrencisi
{

Daha önce yüz yüze eğitime katılmıştım Ender hocayla. Zaman olmaması (yeterince çalışamadım, tekrar yapamadım) ve alışkanlıkların kolay değiştirilememesinden dolayı öğrendiğim yeni bilgileri kendime kazandıramamıştım. O yüzden bir kere daha online eğitime katılmak istedim. Çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Online olması kesinlikle kimseyi tedirgin etmemeli. Hem zamandan kazanıyorsunuz hem de ekstra sorularınız olduğu zaman Ender hoca her daim yanınızda. Teşekkür ederim.

{
Ayşe Vatansever
Mimar
{

Çok keyifli ve verimli bir eğitim süreci geçirdim. İlk online eğitim deneyimim olacaktı ve bir ders üç saat sürüyordu. Bu beni korkuttu, o kadar süre dikkatimi toplamam zor olur dersi takip edemem diye düşünmüştüm. Ender Hoca iyi bir Archicad kullanıcısı olmakla kalmayıp aynı zamanda çok iyi bir eğitmen. Hem dinleyip hem anlayıp hem de alıştırmaları senkronize bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Kurs bittiğinde gerçekten çok şey öğrendiğinizi ve belli bir düzeye geldiğinizi fark edeceksiniz. Archicad çok güzel olanakları olan aynı zamanda işleri kolaylaştıran, zaman kazandıran bir program. Meslek hayatıma kattığınız değer için teşekkür ederim Ender Hocam.

{
Ece Bahar Türk
Mimar
{

Değerli hocamız Ender Aydın'ın her detayıyla bizlere Archicad'i öğretmesi sayesinde bilmediğim yüzlerce detayı farketme şansı buldum. Ayrıca eğitimin uygulamaya yönelik olması mesleki anlamdaki özgüveninizi arttırıyor. Eklemek isterim ki Ender hocamız aynı zamanda Archicad'i her sene Türkçeye çeviren kişidir. Kısaca eğer Archicad eğitimi almak istiyorsanız İkikalem Mimarlık sizin için doğru adres. Kursa katılmak isteyen şanslı öğrencilere şimdiden başarılar dilerim. Her şey için teşekkürler.

{
Furkan Şahin
Mimar
{

Eğitim ve dahası... Mimarlığın ve CAD dünyasının hızla büyüyen (kullanıcılarıyla da...) hırçın çocuğuyla tanışmadıysanız şimdi tam da sırası... Archicad her sürümünde üzerine katarak ilerlerken elinizde CAD dünyasında yapacaklarınızı neredeyse sınırsız kılan bir güç haline geliyor!... İşte tam da burada, size bunu en ince ayrıntılarına, en can alıcı noktalarına, en eğlenceli halleriyle aktaran "1"i lazım... Bir eğitimden daha fazlası demem de bundan... Öğrenirken eğlenin - sıkıcı ve tekdüzelikten uzak... Ender Aydın Hocam, iyi ki varsınız... Eğitimin her dakikasından ayrı keyif aldım... ve sizinle öğrenirken keyif almaya devam edeceğim. İyi ki Archicad kullanıyorsunuz 🙂 Daha da önemlisi iyi ki eğitmenliğini siz yapıyorsunuz... Her şey için teşekkürler... Yüz yüze olacağımız ve bu duyguları paylaşacağımız nice eğitimlere...

{
Adem Sabırlı
Mimar
{
Kursa katılmak ile ARCHICAD programının temel mantığını anlamış oldum. Tabi ki bu işe gönül vermiş Ender Bey’e sonsuz teşekkürler. Uygulamada karşılaşılacak sorunları 3D ortamında görmek harika. Her işte olduğu gibi zaman ve emek harcanmadan sonuca ulaşmak hayal olacağından çalışarak bu kursun devamında profesyonel ARCHICAD kullanıcısı olmak imkansız değil. Ender Bey’e zamanını ve emeğini bizimle paylaştığı, misafirperverliği için sonsuz teşekkürler.
{
Özkan Sürer
Mimar
{

Kursunuz hakkında da gerçekten de bu olsa daha iyi olur diyebileceğim bir şey yok. Çünkü kusursuz bir düzen oluşturmuşsunuz ve uygulamasını yapıyorsunuz. Sadece bu yeni sürümlerle ilgili birkaç şey yapılabilir diye düşünüyorum. Tabi bu yeni gelecek arkadaşlar için geçerli. Bizde webinar’larla bilgilendirilebilirsek ne mutlu bize.

{
Okan Çiftçi
Mimar
{

Bir BIM programını öğrenmeyi kullanmayı her mimar ister ama alışkanlıklar, sadece sizin de değil beraber çalıştıklarınızın alışkanlıkları hep engel olur. Artık yeter diyip Archicad'e videolar izleyerek, izlediklerimi uygulamaya çalışarak başladım. Çat pat öğrendim bir şeyler, eksiklerim olduğunu biliyodum ama yine de fena değilim diyodum kendi kendime. Kursunuza başlayınca anladım ki "çok fenaymışım". Ama bunun da ayrı bi keyfi varmış. Arkasına ağır bi yük bağlıyken koşmaya çalışan birisinin, yükünden kurtulduktan sonraki koşudan duyacağı hazzı, rahatlığı hissettim sanki kurs süresince, ne kadar tırmalıyomuşum meğerse. Emekleriniz için sağ olun Ender hocam. İnşaallah tüm bileşenleri ile mimarlık ve mühendislik hizmeti verenler Archicad veya başka BIM programları kullanmaya başlar da veri paylaşmada, çıktı almada 🙂 Ve daha birçok konuda işimiz daha da kolaylaşır ve profesyonelleşir.

{
Uğur Keleş
Mimar
{

Öğrencilik dönemimde Ender hocayla Archicad 15 ile tanışma fırsatım olmuştu. O günden bugüne Archicad kullanmaya devam ediyorsam her sorumda bana destek olduğu içindir.  Archicad 23 online ileri seviye kursunda programı ne kadar eksik kullandığımı fark ettim. Dersler, programın püf noktalarını ve kendi deneyimlerini akıcı ve esprili bir şekilde aktardığı için çok eğlenceli geçiyor. Başka çizim ve görselleştirme kursları da almıştım. Fakat ders sonrası destek alamadığım için programlara devam edemedim. Ender Hoca sizin her sorunuza her mailinize dönüş yapıp büyük bir özveriyle ilgileniyor. Teşekkürler Hocam.

{
Hazel Şen
Mimar
{

Ünivertise yıllarımda yaklaşık 6 senedir kullanmakta olduğum programı öğrenmek üzere uzun zamandır takip ettiğim kıymetli Hocam Ender Aydın'ın kursuna katıldım. Kursun daha ortalarına geldiğimde, 6 senedir kendimi boşa heba ettiğimi, aslında birçok şeyi yanlış yoldan yaptığımı farkettim. Keşke daha önceden tanıma fırsatım olsaydı ve gömleğin ilk düğmelerini doğru iliklemeye başlamış olsaydım..

Senelerdir Archicad kullanmamın verdiği özgüvenle, başlamış bir kursun ortalarından katılmak istediğimde Ender hocam bir ileriki tarihteki kurstan baştan itibaren başlamamı tavsiye etmişti.. Yeni kursun daha ortalarına geldiğimde hocamızın eğitimci ruhunu, kar gütmeksizin bu işi aşkla yaptığını bu yüzden beni yarıda almayarak bana ne kadar iyilik yaptığını farkettim.. Farklı platformlarda ve bu programı hatrısayılır şekilde kullanan İspanyol kaynaklarda dahi bulamadığım her şeyi bu kurstan edindim.. Herşey için teşekkürler..

{
Cihad Kabay
Mimar
{

Bir Archicad kullanıcısı olarak Ender hocanın önce Archicad Sohbetleri'ne katıldım. Bu sohbetler sayesinde birçok pratik bilgi öğrendim. Daha sonra kendimi çizim ve modelleme konusunda biraz daha geliştirebilmek adına Archicad eğitimine katıldım. İlk etapta 3 saat ve 3 gün ağır olacak gibi gelmesine rağmen çok verimli ve eğlenceli bir eğitim oldu. Dikkatimiz dağıldığında hemen fark edip toparlayan, en sıkıcı dediğimiz konuları bile eğlenceli hale getirebilen birinden bu eğitimi almak mükemmel idi. İçerik olarak da o kadar detaylı ve iyi bir şekilde planlanmış ki ben biliyorum dediğiniz konu da bile öğreneceğiniz şeyler var. Teşekkürler Ender Hocam...

{
Dilara Kalli
Mimar
{

Archicadi yeni yeni keşfederken Ender hocayı sosyal medyada Bimsoft kanalının Ender hocayı konuk aldığı bir webinarda gördüm. Anlatımı ve 40 dakika boyunca sıkılmadan dinlemem sebebiyle hemen aynı gün Ender hocayla tanıştım ve kursa katılma kararı aldım. Kursu almadan önce Ender hocayla ve Archicad programıyla alakalı bilgim neredeyse yoktu. Kurs sayesinde sosyal medyada gördüğüm, programla alakalı bazı uygulamaların çok daha pratik yollarının olduğunu, çok kısa zamanda daha kolay öğrenilebilir olduğunu gördüm. Her şeyden evvel o izlediğim videolardaki bu uygulamayı Ender hocanın Türkçeleştirdiğini dahi sonradan öğrendim. Hiç düşünmeden aldığım bu ani karardan çok memnunum. 🙂
Kısacası bu kurstan önce gölde elimizle balık tutmaya çalışıyormuşuz. Eğer boşa kürek çekmek istemiyor ve oltayla balık tutmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. 🙂

{
Muhammet Ali Çelik
Mimarlık Öğrencisi
{

Mimarlar Odası vasıtasıyla online Archicad eğitimine katıldım. Ender Hoca’nın enerjisi dersler boyunca hep çok yüksek ve sorulara detaylı cevap veriyor. Online olması dezavantaj değil aksine avantaj bence. Hem pandemi koşullarında kalabalık ortamlara girmemiş oluyoruz hem de çalışansanız yolda kaybedeceğiniz vakit size kalıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

{
Aysel Doğrul
Mimar
{

ArchiCAD Atölye kursu online olarak katıldığım ilk kurstu. ArchiCAD’e ait temel bilgilere sahip olarak geldim, fakat Archicad’de yapamadıgım birçok şey vardı. Kurs kapsamı öyle programlanmıştı ki tam akla takılır şeylere yanıt veriyordu. Hatta bir parça biliyorum dediğim Archicad’in A’sını bilmiyormuşum. Programda neler yapabileceğimi, programın daha geniş ve kapsamlı yüzünü katıldığım bu program sayesinde keşfettim. Klasik bir kurs olmadığına emin olabilirsiniz. Öğrenme süreci ders saatiyle sınırlı değil. Sadece kurs süresince değil, yardıma ihtiyaç duyduğumuz her an, takıldığımız her noktada Ender Hocamız her zaman yanımızda olacağını söyledi. Archicad Atölye kursu bana çok şey kattı. Gerçekten Online eğitimin hakkı verilmiş. Ben rastladığım için şanslıyım ve sizlere de öneriyorum. Ender hocamıza ve İKİKALEM ekibine teşekkürler 🙂

{
Sena Özgeç
Mimarlık Öğrencisi
{

ArchiCAD, sürekli öğrenmek isteyip sonrasında vazgeçtiğim bir programdı. Her seferinde alternatif programlara yöneliyordum. Okulda Ender Hoca'nın derslerine girdiğim ve programı dar bir müfredatta ne kadar iyi anlattığını deneyimlediğim için kursun bana en iyi şekilde fayda sağlayacağını düşünerek kursa katıldım. Detaylı bir kurs programı sayesinde ArchiCAD ile ilgili tüm soru işaretlerim gitti. Kurstan sonraki işlerimde ArchiCAD'in pratikliğini kullanmayı tercih ettim. Ender Hoca'nın kurs sonrası desteklerinin olması da programı kullanmaya yönelik fazlasıyla teşvik oluşturdu.

{
Galip Kesici
Mimar
{

Verimli bir eğitimdi (Twinmotion), teşekkürler. İyi çalışmalar diliyorum.

{
Sonay Sunucu
Mimar
{

ArchiCAD öğrencilik dönemimde öğrenmeyi çok istediğim ama yoğun tempodan başlayamadığım bir programdı. Daha doğrusu başlama ve öğrenme sürecinin çok zaman alacağını düşünmüştüm. Sıfırdan başladığım için ilk başta internetten bir şekilde öğrenirim sandım bir süre denemeye çalışsam da maalesef olmadı. Çünkü videolar baştan sona tek elden çıkmıyordu ve her başlık için farklı kişilerin farklı anlatım tekniklerinden ötürü bir türlü odaklanamadığımı fark ettim. Sonra araştırırken karşıma Ender hoca çıktı. Ve iyi ki Ender hoca ile yollarımız kesişmiş ve iyi ki bu kursu almışım. Her hafta o kadar keyifli ve yoğun bir içerikle devam ettik ki tam anlamıyla harikaydı. Online eğitim olduğu için nerede olursanız olun kolaylıkla derslere katılma şansınız oluyor. Eğitim başlangıçtan, halihazırda Archicad kullananların bile bilmediği özelliklere, içeriklere ve kısayollara hakim olmanızı sağlıyor. Anca bu kadar profesyonel bir eğitim olabilir. Emeğinize, her soruya sabırla ve aynı heyecanla yanıt vermenize ve arkadaşça davranarak en ufak bir konuda bile her saatte yardımcı olduğunuz için kendi adıma çok teşekkür ederim.

{
Betül Söğüt
Mimar
{

Öğrencilik yıllarımda Ender hocadan Archicad dersi almıştım ve çok memnun kalmıştım. İş hayatına geçince uygulama projesi ve metraj alanlarında kendimi geliştirmek istediğim için Archicad Master Programına katıldım. Ender hocama akıcı anlatımı, ilgisi, bilgisi, ders sonrası sorularımıza cevapları için teşekkür ederim. Archicad’de daha profesyonel çizimler yapmak istiyorsanız Master kursunu öneririm.

{
Nazlı Ceren Öztürk
Mimar
{

ArchiCAD dersleri, her açıdan kendimi geliştirebileceğim bir ortam sundu. Programı öğrenmeye çalışırken bir yandan da birçok mimari bilgilere ulaştım Ender Hoca sayesinde. Program zamanı iyi kullanmam açısından çok yararlı oldu. Malzeme ve detay çizimlerini daha iyi anlayıp projemi bu yönde daha kuvvetli geliştirmemde etkili oldu. Projeye başlarken 3 boyuttan düşünme yetisi kazandırdı. Ender hocama çok teşekkür ederim 🙂

{
Dilan Yanar
İç Mimar
{

ARCHICAD’le ilk olarak Ender Hoca sayesinde Yaşar Üniversitesi’nde ders verdiği süreçte 2. sınıfta iken tanışmıştım ve çok memnun kalmıştım. ARCHICAD, öğrencilik eğitimim süresince tasarım projelerimde kullandığım bir program oldu. Mezuniyet projeme katkıda bulunması ve seviyemi ilerletmek amacıyla son sınıf öğrencisiyken katıldığım bu kurs ile aslında bildiğimi sandığım programın birçok şeyini bilmediğimi, eksiklerimin olduğunu farkettim. Projelerimde beni hızlandıracak ipuçlarını, kısayollarını öğrendim. İyi ki katılmışım dediğim çok verimli ve keyifli bir kurs oldu. Herkese tavsiye ederim. Her şey için Ender Aydın’a çok teşekkürler.

{
Nazlı Hilal Sarısayın
Mimarlık Öğrencisi
{

Mimarlık öğrencisi olarak çizim programlarını yeni yeni kullanmaya başlamıştım. Projelerimde daha etkili bir şekilde kullanabilmek istiyordum. Kısa süre önce İzmir Mimarlık Merkezi’nde ARCHICAD kursuna katıldım. Bilgisayarla aram pek iyi olmamasına rağmen Ender Hocamın etkili anlatımı ile her ders hem eğlendim hem de çok şey öğrendim. Her dersim dolu dolu geçti. Keşke bitmese dediğim bir kurstu. Öğrencilik hayatımda sizi tanıdığım ve sizden ders aldığım için gerçekten çok şanslıyım. Derse, öğrencilerinize gösterdiğiniz özen, ilgi ve sabır için minnettarım. Bana öğrettiğiniz her şey için sonsuz teşekkürler Ender Hocam.

{
Büşra Sarıoğlu
Mimarlık Öğrencisi
{

Kursunuzdan ve kurs programından fazlasıyla memnun kaldığımı büyük bir samimiyetle dile getirebilirim. Gerek kurs takviminin gerekse ders içeriklerinin son derece faydalı olduğunu düşünüyorum. Sayenizde herşey çok daha kolaylaştı.

{
Gülizar Sevin
Mimar
{

Merhabalar. Şu ana kadar gerçekten zaman zaman birçok farklı eğitimciden gerek İngilizce, gerek matematik, gerek Revit dersi aldım. Fakat bu kadar dersin içine beni çeken bir eğitmen ile henüz karşılaşmamıştım. Neyse ki Archicad dersinden sonra göğsümü gere gere överek anlatabileceğim bir eğitmenim oldu. Bir konuyu öğretirken kafanıza takılacak, takılabilicek her ihtimali baz alarak, her detaya inebilen ve aynı zaman da dersin akışını bozmadan, motivasyonu yüksek tutabilen nadir eğitmenlerden olduğunuzu düşünüyorum. Sadece derste değil, ders dışında sorulan sorulara karşı hassasiyetiniz ise beni bu Archicad öğrenme sürecimi dinamik tutan etkenlerdendi. Sizi daha çok rahatsız edeceğimi muhtemelen tahmin ediyorsunuzdur 😛 Sizinle karşılaştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum, umarım siz de beni tanıdığınıza pişman olmazsınız. 😛

{
Yağmur Karaca
Mimar

Desteğiniz önemlidir!

Siz de katılmış olduğunuz eğitim hakkında değerli görüşlerinizi bildirerek destek olabilirsiniz.
Eğitimlerimize gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ederiz…

Gizli tutulacak ve kesinlikle başkalarıyla paylaşılmayacaktır.
Gizli tutulacak ve kesinlikle başkalarıyla paylaşılmayacaktır.
Lütfen almış olduğunuz eğitimle ilgili değerlendirmelerinizi belirtiniz.
=