Katılımcı Görüşleri
{

Daha önce Archicad kullanmamıştım, meğer geç kalmışım. Keşke daha önce başlasaydım diye düşünüyorum. Ender Hocamın sayesinde online olarak aldığımız kurs çok faydalı oldu. Kurstan sonra verdiği destek de çok anlamlı. Kendisine teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim.

{
Omer Chousein
Mimar
{

Yillar önce öğrenip bir kenara attığım Archicad programını yillar sonra tekrar zevkle kullanmama sebep olan Ender Bey'e her şey için çok teşekkür ederim. Akıcı ve güzel anlatımı sayesinde her türlü aklımıza takılan soruları sabırla cevapladı. Kesinlikle bundan sonra kullanacağım tek program Archicad olacak. Eğitimin online olması ayrıca bir avantajdı benim için...Tekrar her şey için çok teşekkürler...

{
Burcu Özbaş
Mimar
{

Öncelikle eğitimi eğlenceli ve sürdürülebilir kıldığı için hiç sıkılmadan oyun oynuyormuşçasına öğrettiği için teşekkür ederim. Archicad gerçekten de mimari çözümler sunan kullanılabilirlik açısından diğer tüm çizim ve 3D programlarından ayrılmakta. Yapmak istediğinizi sizden önce düşünüp her bir detayı önünüze getiren zaman ve hız kazandıran mükemmel bir program. Ender hocamı burada anlatmaya zaten kelimeler yetmez, yardımsever, iyi niyetli size gerçekten bir şeyler öğretme amacı güden ve bunu sizin anlayabileceğiniz şekilde uygulayan kalbi güzellik dolu olan mükemmel insan. Eğitim bitmesin muhabbetimiz ve öğrenmemiz durmasın diye içten içe dua eder oluyorsunuz. 🙂 Kursa katılmakta şüphe duyanlar kesinlikle duymasınlar emin olun hem Archicad'in kolaylığı hem de Ender hocanın öğreticiliğinden verim alacaksınız. Her şey için tüm emekleriniz çok teşekkürler hocam en kısa zamanda görüşmek üzere.

{
Volkan Ozan Baştan
Mimar
{

Ender hocamın sayesinde proje görselleştirme konusunda program dağarcığımı geliştirdim. Öğretim tekniğindeki sempatik yaklaşım öğrenme motivasyonumu arttırdı. Twinmotion eğitiminden aldığım etkili destek sayesinde projelerimi artık daha hızlı ve animasyon şeklinde sunabiliyorum. Emekleriniz için çok teşekkür ederim. Yeni eğitimlerinizde görüşmek üzere.

{
Bülent Yardım
Y. Mimar
{

Programı daha önce hiç kullanmadım ama hocamız sayesinde başlangıçtan ileri seviyeye mimari ihtiyaçları karşılayacak şekilde öğrenme fırsatı yakaladım. Açıkçası Bim programları ve Archicad dahilinde bu kapsamda Türkiye'de çok az eğitimci ve eğitim modeli var. Ender hocamızın ilgisi, desteği ve kurduğu sistem son derece katkı sağlayan ve öğreten bir sistem. İkikalem Mimarlık dahilinde Archicad eğitimi kesinlikle öğrenci ve çalışan dahilinde bütün mimari ihtiyacı sonuna kadar size sunuyor. İkikalem Mimarlık ve Ender Hoca'nın her Archicad kullanıcısının ya da program hakkında bilgi sahip olmak isteyenler için mutlaka uğraması gereken bir durak olarak görüyorum. Emekleri için Ender hocaya sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

{
Burak Çilingir
İnşaat Mühendisi
{

Archicad ve Twinmotion programlarını Ender Hoca'nın ayrıntılı anlatımı sayesinde nasıl daha iyi ve rahat kullanabileceğimi gördüm. Dersler detaylı, dikkat çekici ve verimli bir şekilde geçmekte. Bilgi aktarımlarınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.

{
Dilay Kılıç
Mimarlık Öğrencisi
{

Verimli bir eğitimdi (Twinmotion), teşekkürler. İyi çalışmalar diliyorum.

{
Sonay Sunucu
Mimar
{

Archicad ile ilk tanışmam Ender Hocamın Oda aracılığıyla verdiği kurs ile oldu. Daha önce Archicad veya benzer bir modelleme programına dair bilgi sahibi değildim. Diğer 2D çizim programlarında ne kadar boş zaman harcadığımı ve yorulduğumu fark ettim. Ender Hocam hem anlatım biçimi hem de kendini bu işe adamış olması nedeniyle sahip olduğu bilgi birikimiyle Archicad'i severek öğretti. Eksik bir yönü vardı diyemem, aksine çok verimli ve keyifli bir kurs geçirdim. Her şey için çok teşekkür ederim, aklında soru işareti olan herkese de şiddetle tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın.

{
Gökay Çelik
Mimarlık Öğrencisi
{

Archicad'i birkaç senedir kullanıyorum. İlk kullanmaya başlamam internet üzerinden aldığım 6 saatlik bir videoyu okul projelerine uygulayarak oldu. Ondan sonra da kendim hem deneyerek hem de zorda kaldığımda internetten bakarak yoğun bir şekilde kullanır oldum. Kursa ilk başladığımda tam emin değildim ama sonra baktım ki bilmediğim bir sürü şey varmış. Ender Hoca programı öğrenmemde büyük bir faktör oldu çünkü hem anlatış şekli hem de konuya hakimiyeti sayesinde programı kullanma şeklim değişti. Ben çok memnun kaldım ve Archicad öğrenmek isteyen herkese Ender hocayı öneririm.

{
Ali Kocakıran
Mimar
{

Ender Hocam ile Archicad’in tüm inceliklerini henüz okulda öğrenciyken görmek ve Archicad kullanma pratiği oluşturmak proje sürecimi oldukça rahatlattı. Eğitim gerek içerik gerekse Ender Hocamın akıcı anlatımıyla oldukça keyifli ve öğreticiydi, emeğinize sağlık Ender Hocam.

{
Furkan Taşdemirel
Mimarlık Öğrencisi
{

Ender Aydın hocamın 16 derslik Archicad derslerini almadan önce program hakkında yüzeysel bilgiye sahiptim. Kurs bitiminde mimarlık çalışmaları için detaylı bilgiye ve pratiğin getirdiği hıza ulaşabildim. Bu sonuca ulaşmamdaki en büyük faktörün Ender hocamın çalışma yöntemi olduğunu düşünüyorum. Gerçekleştirdiğimiz online derslere ek olarak e-kitap ile konuları pekiştirip bireysel olarak çokça pratik yapmamızı sağlayacak disiplinli bir ortam yarattı kendisi. Daima takıldığımız, problem yaşadığımız durumlarda kendisine ulaşabileceğimiz rahatlığını sunuyor olması da çok avantajlı. Ender Aydın hocama Archicad konusunda uzman bilgisinden, bu bilgiyi aktarma becerisinden ve çalışma ortamımızı daima keyifli hale getirebilmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

{
Ferya Alkan
Mimarlık Öğrencisi
{

Geçen ay Ender hocamızın Archicad Atölye kursunu aldım. Archicad’i önceden de kullanmış olmama rağmen bilmediğim bir sürü ipuçları çıktı. Ender hocamız sayesinde kısa sürede en ince ayrıntısına kadar öğrendim. Projelerimde yaptığım modellemelerde öğrendiklerim pratiklik sağladı ve en önemlisi zamandan kazandım. Ender hoca sayesinde her şey daha da kolaylaştı. Herkese tavsiye ederim. Çok teşekkürler.

{
Çağla Işık
Mimarlık Öğrencisi
{
Son derece anlaşılır ve bilgilendirici bir kurstu. Öğrencilik yıllarımda kullandığım ve bir süre kullanmaya ara verdiğim bu programı son derece değişmiş ve gelişmiş buldum. Ender Hoca da eğitmen olarak çok başarılıydı.
{
Gizem Türkarslan
Mimar
{

Ünivertise yıllarımda yaklaşık 6 senedir kullanmakta olduğum programı öğrenmek üzere uzun zamandır takip ettiğim kıymetli Hocam Ender Aydın'ın kursuna katıldım. Kursun daha ortalarına geldiğimde, 6 senedir kendimi boşa heba ettiğimi, aslında birçok şeyi yanlış yoldan yaptığımı farkettim. Keşke daha önceden tanıma fırsatım olsaydı ve gömleğin ilk düğmelerini doğru iliklemeye başlamış olsaydım..

Senelerdir Archicad kullanmamın verdiği özgüvenle, başlamış bir kursun ortalarından katılmak istediğimde Ender hocam bir ileriki tarihteki kurstan baştan itibaren başlamamı tavsiye etmişti.. Yeni kursun daha ortalarına geldiğimde hocamızın eğitimci ruhunu, kar gütmeksizin bu işi aşkla yaptığını bu yüzden beni yarıda almayarak bana ne kadar iyilik yaptığını farkettim.. Farklı platformlarda ve bu programı hatrısayılır şekilde kullanan İspanyol kaynaklarda dahi bulamadığım her şeyi bu kurstan edindim.. Herşey için teşekkürler..

{
Cihad Kabay
Mimar
{

Sizden eğitim alma ayrıcalığına erişmiş yeni mezun bir mimarım. Öncelikle Archicad programıyla ilgili çok fazla önyargım olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Şu anda aktif olarak kullandığım program kadar esnek tasarımlar yapamayacağımla ilgili bir izlenime kapılmıştım. Ancak kursunuza katıldıktan sonra -kısa bir süreç olmasına rağmen- programla ilgili tüm düşüncelerimi değiştirdiniz. Hatta öyle ki hemen her dersinizden sonra mimar arkadaşımı arayıp ona heyecanlı heyecanlı film anlatır gibi programdan bahsetim 🙂 ve kesinlikle daha da fazlasını öğrenme kararı aldık beraber… Ama değinmek istediğim konu sadece program değil, onu öğrenme şeklim. Gerçekten bazı ‘öğretmen’ler vardır ve tavrıyla tarzıyla iz bırakır sizde. Daha tanışalı çok kısa bir süre dahi olsa kesinlikle benim için o öğretmenlerden biri oldunuz hocam. Her sorumuzu içtenlikle cevaplayıp, her an ulaşılabilir olduğunuzu hissettirdiğiniz için çok teşekkür ederim. İçinden geçmekte olduğumuz pandemi süreci biter bitmez sınıf ortamındaki kurslarınızdan birine katılmak için can atıyorum. Sizi tanıyıp, sizden bu eğitimi alabildiğim için çok şanslı sayıyorum kendimi. Her zaman gösterdiğiniz naif duruşunuz ve internet ortamında dahi hissettirdiğiniz dinamikliğiniz için tekrar teşekkürler hocam. En kısa süre zarfında tekrar görüşmek dileğiyle…

{
Z. Yağmur Ertürk
Mimar
{

Archicad’i öğrenmek istiyor fakat kendi kendime öğrenmekten korkuyordum. Tam da o zamanlar açılan Ender hocanın kursuna katıldım. Okul çıkışları kursa gidecektim ve okul yoğunluğuyla beraber yorucu ve sıkıcı olacağını düşünmüştüm. Fakat çok yanılmışım, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım çok keyif aldığım bir süreç oldu. Bir program ancak bu kadar iyi öğretilebilirdi. Kurs sürecinde de sonrasında da her sorumu sıkılmadan cevapladı. Ender hocama çok teşekkür ediyorum. İyi ki yollarımız kesişmiş.

{
Melis Anıl
Mimarlık Öğrencisi
{
2016 yılında ARCHICAD’le tanıştım ve iyi ki de tanışmışım. Programı kullanmadan önce elle ya da AutoCAD kullanarak biraz uzun süren çizimler ve çizimde karışan bir nokta olduğunda işin içinden çıkmakta zorlanırdım. ARCHICAD kullanmaya başladığımda her şey benim için daha rahat ve keyifli bir hal almaya başladı. Kolaylıkla çizimlerimi değiştirip daha hızlı bir sürede tamamladım ve üstüne zamanım kaldığı için detaylarıyla daha zengin modeller oluşturdum. Master Eğitimi ile de bu programın hayatı daha kolaylaştırdığını ve daha detaylı rahat çizimler yapabileceğimi öğrendim. Ender hocama çok teşekkür ederim beni ARCHICAD’le tanıştırdığı için. 🙂
{
Merve Cerrahoğlu
Mimar
{

18 yıllık mimarım ve özel sektör çalışanıyım. İyi bir Autocad kullanıcısıyım. Uzun zamandır takip ettiğim BIM yazılımlarından birine geçmenin artık elzem olduğunu -geldiğimiz teknolojik nokta itibariyle- anlayıp tercihimi Archicad’den yana kullandım ve araştırmalarım sonucu Ender beyle tanıştık. Eğitim sürecini çok keyifli bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Gerçekten çok verimli, işin sistematiğini anlayacağınız samimi bir eğitim ortamı sunuluyor. Eğitim içeriği ve kalitesi, bu işin gerçekten ciddiyetle yapıldığının bir göstergesi. Ender bey Archicad eğitmenliğine kendini adamış ve bu eğitimi profesyonelce yapan bir meslektaşım. Bunca yıldır biz bu 2 boyutlu programlarla ne diye uğraşmışız dedirten bir eğitiminden geçtim. Ve gençlere, meslektaşlarıma tavsiyem şudur: Eğer bir Archicad eğitimi almak istiyorsanız Ender beye koşulsuz güvenebilirsiniz. ‘Aman canım ne gerek var internetten izler öğreniriz’ diyenlere tavsiyem, işin mantığını ve sistematiğini doğru oturtmak şart. Bunu internet videolarıyla yapmak çok zor. Ne kadar doğru bilgi varsa bir o kadar da yanlış bilgi var sanal ortamda ayırt etme şansımız olmayan. Bu nedenle hiç düşünmeksizin bu eğitime katılın… Sevgili Ender hocam; meslek hayatıma yapmış olduğunuz katkı için size çok teşekkür ediyorum. Samimiyetiniz ve içtenliğiniz için de. Bundan sonraki süreçte de bizimle olacağınızı biliyorum, görüşmeye devam edeceğiz tabi ki. İzmir’e her gelişimde sizi ziyaret etmek isteyeceğim bir meslektaşım, hocam oldu. Katkılarınız için çok teşekkürler. Sevgiler…

{
Bengü Altun
Mimar
{

Archicadi yeni yeni keşfederken Ender hocayı sosyal medyada Bimsoft kanalının Ender hocayı konuk aldığı bir webinarda gördüm. Anlatımı ve 40 dakika boyunca sıkılmadan dinlemem sebebiyle hemen aynı gün Ender hocayla tanıştım ve kursa katılma kararı aldım. Kursu almadan önce Ender hocayla ve Archicad programıyla alakalı bilgim neredeyse yoktu. Kurs sayesinde sosyal medyada gördüğüm, programla alakalı bazı uygulamaların çok daha pratik yollarının olduğunu, çok kısa zamanda daha kolay öğrenilebilir olduğunu gördüm. Her şeyden evvel o izlediğim videolardaki bu uygulamayı Ender hocanın Türkçeleştirdiğini dahi sonradan öğrendim. Hiç düşünmeden aldığım bu ani karardan çok memnunum. 🙂
Kısacası bu kurstan önce gölde elimizle balık tutmaya çalışıyormuşuz. Eğer boşa kürek çekmek istemiyor ve oltayla balık tutmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. 🙂

{
Muhammet Ali Çelik
Mimarlık Öğrencisi
{

Katılmış olduğum ArchiCAD kursunda ArchiCAD’e ait temel bilgilerin yanı sıra, programı en efektif şekilde nasıl kullanacağımı da öğrendim. Klasik bir kurs olmadığına emin olabilirsiniz. Öğrenme süreci gerçekten ders saatiyle sınırlı değil, çok daha fazlası. Sadece kurs süresince değil, yardıma ihtiyaç duyduğumuz her an, takıldığımız her noktada Ender Hocamız her zaman yanımızda oldu. Kurs çok öğreticiydi ve hala öğretmeye de devam ediyor.

{
Yosun Ezgi Demirci
Y. Mimar
{
Ender Bey’e tartışılmaz harcadığı çabaları, emekleri, öğrettikleri ve ayırdığı değerli zamanı için çok teşekkür ederim. Büyük bir zevk ve merakla derslere katıldım, hiç sıkılmadan dersleri takip ettim. Artık Ender Hocamız sayesinde ben de ARCHICAD hakkında profesyonel anlamda ileri seviyede bilgi sahibiyim.
{
Dilara Sakipoğlu
Mimar
{
2013 yılında ARCHICAD 16 ile başladığım ve öğrencilik hayatım boyunca kullandığım ARCHICAD programını mezun olduktan sonra meslek hayatımda da kullanabilmek için Ender hocamızın ARCHICAD kursuna katıldım. En başlarda programı bildiğim için  sıkılacağımı düşündüm fakat ilk dersten itibaren bu düşünce uçup gitti. Aslında programın %20’sini anca biliyormuşum. Kursun işleyişi tam anlamıyla mükemmel. Her ders sonu verilen ekran görüntüleri unuttuğumuz yerleri hatırlamamıza yardımcı oldu. E-kitap uygulamasıyla içerisindeki videoları izleyerek derse gelmemiz konuları kavramamızda büyük avantaj sağladı. Katılmayı düşünen bütün arkadaşlara tavsiye ediyorum. Sevgiler…
{
Umut Haner
Mimar
{

ArchiCAD Atölye kursu online olarak katıldığım ilk kurstu. ArchiCAD’e ait temel bilgilere sahip olarak geldim, fakat Archicad’de yapamadıgım birçok şey vardı. Kurs kapsamı öyle programlanmıştı ki tam akla takılır şeylere yanıt veriyordu. Hatta bir parça biliyorum dediğim Archicad’in A’sını bilmiyormuşum. Programda neler yapabileceğimi, programın daha geniş ve kapsamlı yüzünü katıldığım bu program sayesinde keşfettim. Klasik bir kurs olmadığına emin olabilirsiniz. Öğrenme süreci ders saatiyle sınırlı değil. Sadece kurs süresince değil, yardıma ihtiyaç duyduğumuz her an, takıldığımız her noktada Ender Hocamız her zaman yanımızda olacağını söyledi. Archicad Atölye kursu bana çok şey kattı. Gerçekten Online eğitimin hakkı verilmiş. Ben rastladığım için şanslıyım ve sizlere de öneriyorum. Ender hocamıza ve İKİKALEM ekibine teşekkürler 🙂

{
Sena Özgeç
Mimarlık Öğrencisi
{

ARCHICAD’le ilk olarak Ender Hoca sayesinde Yaşar Üniversitesi’nde ders verdiği süreçte 2. sınıfta iken tanışmıştım ve çok memnun kalmıştım. ARCHICAD, öğrencilik eğitimim süresince tasarım projelerimde kullandığım bir program oldu. Mezuniyet projeme katkıda bulunması ve seviyemi ilerletmek amacıyla son sınıf öğrencisiyken katıldığım bu kurs ile aslında bildiğimi sandığım programın birçok şeyini bilmediğimi, eksiklerimin olduğunu farkettim. Projelerimde beni hızlandıracak ipuçlarını, kısayollarını öğrendim. İyi ki katılmışım dediğim çok verimli ve keyifli bir kurs oldu. Herkese tavsiye ederim. Her şey için Ender Aydın’a çok teşekkürler.

{
Nazlı Hilal Sarısayın
Mimarlık Öğrencisi
{

Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve İkikalem Mimarlık işbirliği ile düzenlenen Twinmotion eğitimine katılma fırsatım oldu. Ders sonunda uygulama yapıp sorularımızı sorma erişilebilirliğinin olması bizim için büyük bir şanstı. Daha önce programı hiç kullanmamış birisi olarak Twinmotion programının temel özelliklerinden başlayıp alt başlıklarıyla ilgili her detayı bizlere programlı bir şekilde sunan ve her sorumuza en iyi şekilde cevap veren Ender hocamıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Programı daha önce deneyimlememiş arkadaşlarımın mutlaka göz atmalarını tavsiye ediyorum.

{
Deniz İncesu
Mimarlık Öğrencisi
{

Emekleriniz için çok teşekkür ederiz.

{
Ecenur Kızılörenli
Mimar
{

Müstakbel mimar adayı olarak iki yıllık serüvenimde, internet üzerinden böylesine şahane bir ortamda ders almak mümkün olmamıştı. ArchiCAD ile 1.sınıfın 2. döneminde tanıştım. Karıştıra karıştıra biraz Youtube biraz forumlar derken tamam ya programı gayet iyi kullanıyorum dedim. Gün gelip çattı ve değerli Ender Aydın hocamın Archicad e-kitabını aldım… 2-3 ay faydalandıktan sonra e-kitabı tamamlamadan ben gayet iyi kullanıyorum demeye başladım. 🙂 Corona virüs ile geçirdiğimiz üzücü günlerin başında Online Archicad Dersleri, kursuna katılıp bu fırsattan istifade etmek nasip oldu. Ender hocam fazlasıyla beyefendi ve nazik bir kişilik. Online kursun ilk öğrencilerinin arasında olmamla birlikte eğitim boyunca fazlasıyla keyifli ve samimi bir ortamda bu eğitimi tamamladık. Kullanmayı bildiğimi sandığım ArchiCAD içerisinde hiç el sürmediğim ve bir o kadar kapsamlı, nokta atışı bilgileri öğrenme fırsatı yakaladım. Kendisine yöneltilen soruları zevkle cevaplayıp, işin ehli olduğunu her seferinde bizlere gösterdi. İşini severek yapan ve bu denli ilgili bir öğretmenle tanıştığıma çok mutluyum. ArchiCAD programı AutoCAD ile karşılaştırılmaması gereken bir Yapı Bilgi Modelleme (BIM) sistemine sahip ve AutoCAD ile yapılan iş yükünü 10 – 15 kat azaltan, şahane bir hizmet sunuyor. Vesselam.

{
Muhammed Nurullah Cem İkbal Yılmaz
Mimarlık Öğrencisi
{

‘İleri Seviye’ sözcüğünün tam karşılığını bulduğu, sistematik ve kusursuz bir işleyişin tamamen samimi ortamda gerçekleştiği bir kurs. Ayrıca kurs dışı göstermiş olduğu ilgiden ötürü Ender Bey’e teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

{
Enes Dinç
Mimar
{

Yıllardır Archidad'a yaklaşmayı çekinip, eğitim boyunca 'Neden önce bu eğitime katılmamışım' sorusunu soruyordum kendime resmen. Ender Beyin paylaştığı bilgiler ve tecrübeler ile inanılmaz verimli bir süreç oldu. Programı çok severek anlatması ve çok iyi hakim olmasının dolayı 1.5 ay eğlenerek ve çabuk geçti. Hala benim gibi AutoCad ile çizip 3DsMax'a projeleri atanlara özellikle tavsiye ediyorum. Archicad ile inanılmaz vakit tasarrufu oluyor! Emeğinize sağlık ve tekrardan teşekkür ederim!

{
Viktoria Karadag
Mimar
{

Merhabalar, ben kursa başlamadan önce internet üzerinde birçok video var diye tereddüt eden biriydim. Ama katıldığım için çok memnunum. Ender hocanın enerjisi, samimiyeti inanılmaz. 3 saat süren derslere rağmen tempo düşürmeyen, motivasyonunuzu yüksek tutan, sizi dersin içine katan ve sadece onun anlatımına dayalı olmayan sizin de dahil olduğunuz keyifli bir süreç. Ama en önemlisi ders anında, sonrasında ve kurs bitiminde çekinmeden sorularınızı sorabilecek olmanız. Çalışırken takıldığınızda iletişime geçebileceğinizi bilmek en güzeli. Samimiyeti ve eğitmenliğiyle Ender hocayı iyi ki tanımışım. Teşekkürler hocam 🙂

{
Merve Koca
Mimar
{

Aldığım 12 saatlik eğitimde bile önceden Archicad’i kullanmama rağmen çok fazla beni pratikleştiren bilgilere sahip oldum. Eğitim boyunca derslerin hepsi keyifliydi. Program zaten diğer CAD programlarına göre gayet ileri seviyede ve mimari programdır. Emekleriniz için teşekkürler.

{
Beyza Özer
Mimar
{
Mimarlar Odası’nda gerçekleştirilen kurstan son derece memnun kaldım. Archicad programının bilmediğim daha birçok detayı olduğunu farketmemi sağladı. Kurs süresi ne kadar az olsa bile gerçekten çok yararlı ve kapsamlı bilgiler öğrendiğimi düşünüyorum. Ender Hocamızın derslerimizi dolu dolu hiç kesintisiz bir şekilde işlemesiyle programın birçok içeriğini öğrendik. Emeğinize sağlık, sayenizde eksiklerimi gördüm. Teşekkür ederim.
{
Selin Özçelik
Mimar
{

Archicad programına Türkçe dil desteğiyle ve yaptığı katkılarla programın gelişiminde aktif bir çaba içinde olan; webinarlar, ücretsiz kurslar, video içerikleri ve birçok eğitimle programın meslektaşları tarafından öğrenilmesini amaçlayan, aynı zamanda BIM süreçlerinin ülkemizce ıskalanmaması için de uğraşan Ender Aydın’a bu özverilerinden dolayı teşekkür ederim. Programı öğrenmeye niyetli olanlara, işine bu kadar gönül vermiş birinden eğitim alma fırsatları varsa kaçırmamalarını öneririm.

{
Abdülkadir Keleş
Mimar
{
İki günde (Master Eğitim’de) ne öğrenebilirim diye düşünerek gittim fakat çok şey kazandım. ArchiCAD’in gücünü ve neler yapılabiliri öğrenmek bile başlı başına bir iş. Misafirperverliğiniz için çok teşekkürler.
{
Yasin Yerlikaya
Teknik Öğretmen
{

Öncelikle hepinize merhabalar… Archicad öğrenmek istiyorsanız ve benim burada kendimi bulduğum zamanki gibi siz de bir türlü mantığını kavrayamıyorsanız çok doğru yerdesiniz… Archicad ile tanışmam öğrencilik zamanlarımda oldu. Fakat Autocad alışkanlıklarım sebebi ile bir türlü mantığını ve kullanımını kafamda oturtamadım. Ne kadar videolar izleyip anlamaya da çalışsam da bir boşluk vardı ve bu yüzden kullanamıyordum. Öğrenciliğimin bitiminden sonra Archicad’e daha fazla önem vermeye karar verdim ve araştırmalarım beni Ender Hocaya yönlendirdi. 36 Saatlik ilk online eğitim öğrencilerinden biri olma fırsatını yakaladım. Ve dersler olarak da ekip olarak da gerçekten inanılmaz keyifli ve de öğretici bir süreç geçirdik. Archicad’in bu kadar fonksiyonlu ve göründüğünden kolay bir program olduğunu Ender Hocamız sayesinde öğrendim. Autocad alışkanlıklarımı ve mantığımı (Archicad’i kullanırken) kırmamda sabırla yardımcı olan ve sorularıma atlamadan detaylı cevap veren Ender Hocamıza sonsuz teşekkürler gerçekten.
Ayrıca derslerimiz bitmesine rağmen her an iletişim kurma imkanınız oluyor ve bunun sonraki kavrama sürecinde çok büyük bir artı olduğunu dile getirmeme de gerek yoktur diye düşünüyorum. Benim eğitime başlamadan önceki halim gibi gözünüz korktuysa kesinlikle Ender Hocamızla bir görüşün derim… Hocam tekrar, tekrar ve tekrar paylaştığınız engin bilgileriniz ve eğitim sırasıda oluşturduğunuz sıcak anlayışlı güven ortamı için çok teşekkür ederim. Eğitim sırasında edindiğim arkadaşlarım; sizlerle bu öğretici sürecin bir parçası olabilmek büyük zevkti, umarım ortak paydalarda buluşabilmişizdir. Hepinize sevgiler ve de saygılar.

{
Buse Sima Demir
Mimar
{

Eğitim hayatım süresince severek kullandığım bir program olan ArchiCAD’i nasıl ve ne derece geliştirebilirim diye merak ederek başladığım bu kursa, ‘iyi ki’ler ile veda ettim. Meğerse bilmediğim birçok şey varmış, bildiğimi düşündüğüm çoğu şey ise eksikmiş  Her dersine severek,  merakla gittiğim bir kurs oldu. En ufak detayı bile es geçmeden, sabırla öğreten Ender Hocama sonsuz teşekkürler.

{
Ebru Demiröz
Mimar
{
Kursa katılmak ile ARCHICAD programının temel mantığını anlamış oldum. Tabi ki bu işe gönül vermiş Ender Bey’e sonsuz teşekkürler. Uygulamada karşılaşılacak sorunları 3D ortamında görmek harika. Her işte olduğu gibi zaman ve emek harcanmadan sonuca ulaşmak hayal olacağından çalışarak bu kursun devamında profesyonel ARCHICAD kullanıcısı olmak imkansız değil. Ender Bey’e zamanını ve emeğini bizimle paylaştığı, misafirperverliği için sonsuz teşekkürler.
{
Özkan Sürer
Mimar
{

Kursa başlamadan önce mimari programlarla ilgili belli düzeyde bilgim vardı. Fakat kurs aşamasındaki video destekli eğitim sisteminin, öncelikle programı yeni kullanmaya başlayanları hızlı bir adaptasyon sürecine geçirdiğini gördüm. Bunun üzerine programın detaylarını görmekle birlikte, bu bilgilerin en hızlı ve verimli kullanılabilmesine yönelik kursun benim var olan bilgimi üst seviyeye çıkardığını fark ettim. Yıllar önce cesur bir girişim göstererek, programı ülkemiz için en verimli şekilde kullanılmasına yönelik çalışmalarınızı takdir ediyorum. Bence yeni başlayan ya da kendi seviyesini görmek isteyen her arkadaş, daha verimli hale gelen ArchiSEM’i kaçırmamalı. Bunun dışında da podcastleriniz, webinarlarınız, güncel haberleri ve gelişimleri aktarımızı takip etmekteyim. Yoğun iş hayatında bize çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Size iyi çalışmalar, katılımcı arkadaşlara da başarılar diliyorum.

{
Korhan Demir
Mimar
{
Kursa başlamadan önce Archicad’i çok az biliyordum ama işimizi bu kadar kolaylaştıracağını hiç tahmin etmemiştim. Tabi Ender hocamın detaylı ve esprili anlatımıyla tüm dersler çok verimli ve akıcı geçti. Her soruya sabırla cevap verdi, gerektiğinde uygulamalı da gösterdi. En önemlisi de kurstan sonra da bir mail kadar yakınımızda olduğunu belirtmesiydi. Sizi tanıdığıma çok sevindim Ender hocam, tüm emeğiniz için çok teşekkürler, tekrar görüşmek dileğiyle…
{
Onat Özyurt
Mimar
{
Meslektaşlarına özveri ile destek olduğu için Ender hocamıza teşekkür ederim. Kurs işleyişine gelirsek, detay atlamadan mesleki deneyimlerini ve programın inceliklerini bizlere öğretmeye çalıştı, dinlerken zevk aldığım bir kurs oldu benim için.
{
Muhammed Yusuf Güngör
Mimar

Desteğiniz önemlidir!

Siz de katılmış olduğunuz eğitim hakkında değerli görüşlerinizi bildirerek destek olabilirsiniz.
Eğitimlerimize gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ederiz…

Gizli tutulacak ve kesinlikle başkalarıyla paylaşılmayacaktır.
Gizli tutulacak ve kesinlikle başkalarıyla paylaşılmayacaktır.
Lütfen almış olduğunuz eğitimle ilgili değerlendirmelerinizi belirtiniz.
=