Blog

ArchiCAD Kursu aranıyor(!)
23 Şubat 2016

Kategoriler:

Etiketler:

ArchiCAD için İzmir’de bir kurs arıyorsunuz. Kendi imkanlarınızla yaptığınız en hızlı hareket Google’lamak. Denemişsinizdir belki, tıklayın: “archicad kursu izmir

Çıkan sonuçlara bakınca içinizde bir merak uyanıyor olabilir. Hele ki sadece “archicad kursu” diye yaptığınız arama sonuçlarının ne kadar çok sayıda olduğunu görünce ayrı bir hevesleniyor olmakta haklısınız ancak aldığınız Google sonuçlarının sadece bir metinden ibaret olduğunu farkettiğinizde hayal kırıklığına uğramanız çok muhtemel.

Çünkü arama sonuçlarına takip ederek ulaştığınız bağlantıların birçoğunda aktif bir kurs bulabilmeniz pek mümkün olmuyor. Ya kurs çok eskide başlamış ve çoktan bitmiş oluyor, ya açılması muhtemel bir kurs olup olmadığını sorabileceğiniz bir muhatap bulamıyorsunuz ya da (çok ilginçtir) sayfada bambaşka içeriklerle karşılaşıyorsunuz, içinde “archicad” kelimesinden eser yok! Bazı web siteleri var ki, Google’u kandırmak için elinden geleni ardına koymamış, bir sayfa içine şu kelimeleri doldurmuş:
“ArchiCAD Kursu İzmir’de…” “ArchiCAD Kursu İstanbul’da…” “ArchiCAD Kursu Ankara’da…” “ArchiCAD Kursu Antalya’da…” “ArchiCAD… ArchiCAD!…”

Sanırsınız o kurs yerinin Türkiye’nin her ilinde şubeleri var, hani elini sallasan bu kurs yerine çarpacaksın, o derece yayılmışlar ülkeye!

“ArchiCAD Kursu verilir… ArchiCAD de ArchiCAD!… Hey Google, ArchiCAD Kursu diyorum bak, kaydettin di mi? Dur şuraya da illeri tek tek yazayım: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı… (Sabri, olm Ağrı’dan sonra ne geliyordu?)”

Siz insanlarla dalga mı geçiyorsunuz? Hem sonra Google bu metinlerin doğruluğunu çapraz link bağlantılarıyla kontrol ediyor, bunu bilmiyor musunuz?

Neyse, kimse kusuruma bakmasın. Bu satırları buraya kadar okuyan sizler de kusuruma bakmayın. Google arama sonuçlarının işaret ettiği içeriklerde bu kadar yanlış ve yanıltıcı içerikle daha önce başkaca bir konuda karşılaşmadığım için sizinle paylaşmak istedim.

Dilerseniz şimdi hemen İzmir’de düzenlediğim “Özel ArchiCAD Kursu – İzmir” başlıklı blog yazımdaki detaylara geçebilirsiniz ya da konu hakkında son gelişmeleri direkt benden duymak isterseniz, bir mail atabilir, hiç olmadı bir iletişim formu doldurup bana yazabilirsiniz.

Sağlıkla.

Ender

Ender Aydın

Ender Aydın

Derste olmadığım sürece hızlı geri dönüş yaparım :)

I will be back soon

Ender Aydın
Selamlar... 👋
Sizinle iletişimde kalmak isterim, bana aşağıdaki sosyal medya veya iletişim kanallarımdan her zaman ulaşabilirsiniz...
Aktif iletişim kanallarım:
chat Hızlı İletişim