Blog

Yenilendik!…
18 Ocak 2021

Kategoriler:

Etiketler:

Herkese merhaba.

Tarihinde belki de ilk defa ‘yılbaşı’ yerine ‘yılsonunu’ kutladığımız(!) bir yılı, 2020’yi devirdik. Biz de İKİKALEM Mimarlık olarak bu yeni senede yenilendik, birçok yenilikle karşınıza geldik.

ikikalem.com

Öncelikle web sitemizin arayüzünü tamamen değiştirdim; mevcut template tasarımı, güncellenen yeni WordPress kodlarına artık ayak uyduramıyor, esnek şekilde de site tasarımına müdahaleye artık izin vermiyordu. Neyse ki çok daha sağlıklı ve yenilikçi bir sistem ile içeriklerimi oluşturacak ve site arayüzünü çok daha hızlı ve etkili yönetebileceğim.

Archicad 24 ile devam…

Takip edenler iyi biliyorlar ki Türkiye’de yaklaşık Kasım 2020 itibariyle Archicad 24‘ün Türkçe sürümünü kullanmaya başladık. Ben de Yetkili Archicad Eğitim Merkezi olarak 13 yılı aşkın süredir aralıksız şekilde düzenlemekte olduğum Archicad derslerimi (malum pandemi nedeniyle!) Mart 2020’den bu yana online (çevrimiçi) olarak sürdürüyorum, bu ay başında tamamlanan son sınıfımla birlikte de yeni sürüme, yani Archicad 24 Türkçe’ye geçmiş bulunuyoruz hayırlısıyla…

Sohbetler…. yeniden!

Tüm Archicad severleri bir araya getirerek vakti olan arkadaşlarımızla her Pazartesi akşamları toplanarak sohbet ettiğimiz, Archicad’le ilgili ipucu ve kısayolları paylaştığım ve aslında bir nevi ‘mini eğitim’ler olan Archicad Sohbetleri’ne Şubat 2021 itibariyle tekrar başlayacağım, son hazırlıklarımı yapıyorum, önceki sohbetlere katılıp arkasını benden talep eden dostlara duyurulur!

Yeni sınıf: 26 Ocak 2021!de…

Bir sonraki Online Archicad Dersleri, 26 Ocak 2021 Salı günü başlıyor, önkayıtlar çoktan açıldı, bu Cuma başvuru için son gün. Değerlendirmek isteyenler hemen buraya tıklayarak benimle iletişime geçebilirler, öncesinde bilgi almak isteyenler de ilgili sayfayı ziyaret edebilir.

Sağlıcakla kalın.

Ender AYDIN
Mimar, Archicad Profesyoneli, BIM Uzmanı