Blog

ARCHICAD 23 Yenilikleri – 04
17 Kasım 2019

Kategoriler:

Etiketler:

Merhabalar.

ARCHICAD 23 ile birlikte gelen performans iyileştirmelerine hızlıca bir göz atalım istedim:

Performans İyileştirmeleri

Hızlı ve kolay başlangıç için 23’ün başlangıç ekranının yeniden düzenlendiğini müjdeleyelim. Bu yeni ekran sayesinde tek seferde birden fazla projeyi farklı ARCHICAD’lerde açabiliyoruz.

Yeni başlangıç ekranında üzerinde en son çalıştığımız projelerin listelenmesinin yanı sıra küçük resimler halinde önizlemeleri de görüntülenebiliyor, bu liste içerisinde filtreleme de yapabiliyoruz, örneğin dosya adında “deneme” kelimesi geçen projelerin listelenmesi gibi…

Projelerimiz açılırken artık herhangi bir hata mesajıyla karşılaşmıyor, olayı hataları ve uyarıları artık Aksiyon Merkezi’nden (Action Center) takip edebiliyoruz.

Ana çalışma ekranımızdaki sekmeler artık üzerlerine gelindiğinde size bir önizleme veriyor, böylelikle en son kaldığınız aşamayı görerek o sekmedeki çizime geçebiliyorsunuz. Tüm sekmelerinizin tamamını da artık tek ekranda görebileceğimiz bir Sekme Önizlemesi butonumuz mevcut.

Bence 23 ile gelen en etkileyici özelliklerden biri ise Çizimlerin sadece görünen kısımlarının saklanması, görünmeyen bölümlerinin hafızada ve projede (dolayısıyla diskinizde) fazla yer kaplamayacak şekilde kırpılabilmesi, yani dahil edilmemesi.

Graphisoft tarafından hazırlanan ve genel anlamda performans iyileştirmelere hızlıca değinen ilgili video’ya ulaşmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayın:

ARCHICAD 23 – Performance Overview

Bir sonraki yenilikler yazımda görüşmek dileğiyle.

Not: Serideki tüm yazıların bir listesine ulaşmak için lütfen “ARCHICAD 23” etiketini kullanın. 😉

Hoşça kalın!

Ender