Yeni Mezun Mimar Arkadaşlarıma Destek Programı

Bir sonraki eğitim tarihi: 17-18-19-20 Aralık 2019, 09:30 – 13:30
Son kayıt tarihi: 11 Aralık 2019‘dur.x
Yakınlarda gerçekleşecek Destek Programı güncel tarihleri için Eğitim Takvimi‘ndeki ilgili kategoriyi takip ediniz…x

Sevgili meslektaşım,

Mezuniyetini gönülden tebrik ediyorum, aramıza hoş geldin.

Şimdi bir ‘mimar’ olarak daha hızlı ‘koşma’, kendi kanatlarınla ‘uçma’, profesyonel hayata bir an önce ‘dalma’ vakti. Yolun açık olsun!

Sen de farkındasın ki önündeki yol (hiç olmadığı kadar) zor. İşte bu zor yolda ben de 10 yılı aşkın süredir mimarlık fakültelerinde öğretim görevliliği yapmış bir ‘eğitmen’, her şeyden önce bir ‘meslektaşın’ olarak payıma düşen desteği verme kararı aldım.

Mimarlık hayatın boyunca sıkça karşılaşacağın ‘BIM’ kavramına hakim olman, mimari 3D modelleme, dokümantasyon ve metraj konularında farkındalığını yükseltebilmen için sana destek olacağım.

Senden beklentim, 2019 yılı diplomanla dizüstü bilgisayarını alıp gelmen ve alacağın dört günlük sıkı eğitime ‘tam katılım’ göstermen. Eğitim sonunda ise sertifikanı alacak, rekabet ortamına ‘koşarak’ girecek, edineceğin yeni bilgi ve deneyimle daha yüksekten ‘uçarak’ ilerleyecek ve macerana daha güvenle ‘dalarak’ devam edeceksin, ortak hedefimiz bu!

İzmir’deyim, seni bekliyorum. Lütfen bana ulaş, tanışalım, nasıl yardımcı olabileceğimi sana açıklayayım.

Sevgilerimle.

Mimar Ender AYDIN
E-posta: enderaydin@gmail.com
GSM: 0 (532) 780 59 30


Katılımcı Görüşleri

Ender Hocayla tanıştığım gün en şanslı günüm olduğunu düşünüyorum. Daha önceden Archicad’i kullanmayı çok istemiş ama her seferinde beni kısıtlayacağı düşüncesiyle bu istekten vazgeçmiştim ta ki… bugüne kadar. Derste öğrendiğim hem mesleki hem program bilgileri sayesinde kendimi bu konularda iyi ifade edebilecek konuma geldiğimi düşünüyorum. Derslerin işleyişi tek kelimeyle çok eğlenceli ve aynı zamanda eğitici, dersin nasıl geçtiğini anlamıyor insan. Kursun sonunda eve geldiğimde, şimdi ben ne yapıcam, keşke kurs bitmeseydi dediğimi söyleyebilirim. Kursa katılmayı düşünüp aklında soru işaretleri olan ya da emin olmayan herkese tavsiye ediyorum. Eğitim sonunda keşke daha önceden böyle bir eğitime katılsaydım diyeceksiniz. Tekrar Ender Hocama böyle bir eğitim programı yapıp biz yeni mezun ya da okuyan mimarlık/iç mimarlık öğrencilerine gösterdiği anlayışı ve desteği, paylaştığı bilgileri, eğitim videoları ve webinarları için çok teşekkür ederim.
Tuğba Aka, Mimar
Yaşar Üniversitesi’nde eğitimci olduğundan dolayı Ender Hocamı uzun yıllardır tanıyorum. Kendisi pek çok derste bana öğretmenlik etmiş, jürilerde ter döktürmüştür. 🙂 Ben yeni mezun bir mimar sayılırım. Daha eğitim hayatımda Ender Hocamla tanışıklığım olduğundan zaten ArchiCAD’in kurdu olup çıkmış ve nice çizim programlarına merak salıp kendimi geliştirmeme vesile olmuştu. Geçtiğimiz hafta ”yeni mezun mimarlara destek programı” adında 4 günlük kısa bir kursuna katıldım. BIM programlarının iş hayatımızda farkında olmadan uzun uzun yaptığımız, hazırladığımız ya da iletişim kurmamız gereken yan branşlarla ne kadar kolay çalışma sağlayabileceğine yönelik farkındalık yaratan faydalı bir kurstu. Dünyanın gelişmiş ülkelerinin edindiği standartlar böyle, bizlerin de mesleğimizi ileri taşımak adına bu bilincin tohumlarını paylaşmamız gerekiyor. Ender Hocamın bu kursu açarak yapmaya çalıştığı şeyin de bu olduğunu düşünüyorum. Sevgilerimle.
Alp Atasever, Mimar
ArchiCAD’in ne kadar kapsamlı bir program olduğunu nelerin yapılabileceğini biliyordum; en azından bildiğimi sanıyordum. Sizin sayenizde bilmediğim ne kadar çok özelliği olduğunu gördüm. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan kursta ArchiCAD’in bütün detaylarını öğrenmek için can atıyorum.
Emre Can Kahya, Mimar